dust8

Z jakých důvodů mění Eon časy nízkých a vysokých tarifů pro spotřebu elektřiny po dvou měsících? Jakási snaha mást lidi?

Odpovědi
elkon

Podle spotřeby elektřiny na trhu. Rozvrhnutí tarifů je věc dodavatele.

Viktorie II.

Pokud vaříš oběd v poledne, tak s naprostou jistotou je v tu dobu vysoký tarif. Korunka ke korunce a E-On-u se plní kasa. Největší sviňárna je, když mezi 20–21 hodinou, kdy je v TV něco kloudného, vypnou proud do elektrického kotle.

Dochy

Jak tak procházím odpovědi, nějak zapomínáte na reálný smysl nízkého a vysokého tarifu. Smysl není v tom, aby zákazník ušetřil, ale v tom, aby prostřednictvím zákazníkovy snahy šetřit mohl distributor nějakým způsobem alespoň trochu ovládat a srovnat průběh spotřeby. Podle mně není rozumné používat pevně nastavené časy. Podle mně toto je „politické“ rozhodnutí. Pevnými časy se sníží efektivita tak o 50%. Jo, stále to smysl má, dá se spotřeba domácností plánovat na nějaké statistické úrovni, ale nevyužije se potenciál upravovat spotřebu operativně.

A proč to mění? Zřejmě se mu nějak pohnul charakter zátěže, tak upravuje…

led

Týmto spôsobom stratíte prehľad o skutočných oprávnených nákladoch za dodanú elektrinu, čo je pre dodávateľa zvlášť potrebné.