Lgee

Z jakého důvodu mají různí lidé různé názory a pohled na svět?

Nejlepší odpověď
VaclavZeman

Protože jsme lidi. Každý to vidí jinak, protože jsme rozdílní. Děkuju.

Další odpovědi
elkon

Každý člověk je jiný, jinak je vychováván, má jiné zkušenosti a znalosti. Názor se věkem formuje.

Ametyst

Protože někteří jsou důvěřivější, dokud se “nespálí”, cestou životem sbírají různé zkušenosti, studují, pracují, cestují. Formují si názor na to, co se kolem děje.

paul1

V minulém režimu se soudruzi snažili o sjednocení myšlení. Když se něco odsouhlasovalo, tak mohly být různé názory, ale bylo nutné přizpůsobit se většině a hlasovat za jednotný názor. Jo a do životopisů a posudků se psalo: jmenovaný má vyrovnaný světonázor a je vyrovnaný s náboženskou otázkou 🙂