nyjono

Z jakého důvodu by se neměla použít mini trouba?

V návodu na přípravu lze použít klasickou troubu, ne však mini.
Proč ne?
Nepoužití fce grilu chápu.

Nejlepší odpověď
Kepler

Zřejmě proto, aby došlo k rovnoměrnějšímu ohřevu.

Další odpovědi
Zuno

Asi je potřeba, aby okolo pokrmů dobře proudil ze všech stran horký vzduch. Na celou porci bude mini trouba malá.

aliendrone

Tipuji, že Kepler má recht, vede mě k tomu ta poznámka o grilu (nepoužívat fci). V „piditroubách“ je topné těleso zpravida dost blízko k potravině a umístěno jen nahoře. Intenzita záření (v našem případě infra) klesá se čtvrcem vzdálenosti, při kratší by mohla vznikat díky vyšší intenzitě na povrchu nějaká připečenina/krusta a spodek by „ještě nebyl“.

Důležitá je spojka „a“, která VYŽADUJE jak horní, tak dolní topné tělesi současně (z hlediska Booleovy algebry jde logický SOUČIN, tedy MUSÍ platit výrazy/podmínky po „obou stranách "a“, nikoliv jen na jedné). Potravina se prohřívá z obou stran (zespodu i seshora), nevzniká „tepelná harfa“ (není tak výrazný teplotní gradient mezi vrchem a spodkem trouby). U horkovzdušek tento gradient víceméně nevzniká, bo je tam zajištěno NUCENÉ proudění vzduchu.

Funkce gril (kdy se zvýší vyzařovaný tepelný výkon) by zafungovala podobně, jako kdyby bylo topné těleso příliš blízko povrchu potraviny – viz 1. odstavec.
Všecko jsem si to „vycucal z prstu“, je možné, že v tom hrají i roli jiné faktory. :)

agentpv

… protož bys tam musel ty těstoviny strkat po kuskách?

JežíšKristus

Těžko říct, když je minitrouba relativně plnohodnotná náhrada standardní trouby.

Myslím, že za tím budou právní důvody.

nyjono

agentpv, balení se tam vejde celé.
Nevím, co si představuješ pod pojmem minitrouba.