majki636

Z jakého dřeva byste mi doporučili nechat udělat ložnici? Jde mi hlavně o životnost a kvalitu.

Odpovědi
Drap

Třeba ořech, ale také třeba jilm, dub,…pěkné a trvanlivé jsou třeba i z ovocných stromů, ale tam jde cena skokem nahorů.

hapiky

Z bambusu. Dělá se z něj i podlaha. Je o 20% tvrdší, než dub či buk apod.
Jinak se ale za královské dřevo považuje dub, který jednak „nepracuje“ jako třeba buk, javor, jasan. Vydrží i pod vodou a neshnije.

Čecho_slovák

Nebál bych se jít do modřínu.

elkon

Pěkná je olše, máme z ní kuchyni a je to fakt dobrý.

Rokio

Z dubu.

IvkaH

Ložnici jsem si sestavovala sama, ale je fakt, že všechno máme od jednoho výrobce. Jinak materiál jsem moc neřešila, spíš design mě zajímal https://www.nabytek-mikulik.cz/pos­tele?sort=6

PetaKo

No co se týče kvality, tak bych doporučovala masiv a nábytek z tohoto dřeva velmi kvalitně zpracovává Jelínek. Doporučuju mrknout na ty jejich nárhy hwww.jelinek.e­u/nabytek-z-masivu

IvkaH

Jaká návrh od Jelínka sis vybrala :

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Viktorie II.

elkone, když je to fakt dobrý, nedá se na tom vylomit chrup?

nyjono

Viktorie II., dobrý vždy neznamená chutný. Víme?