Z čeho se vyrábí salám lovečák a kolik je druhů?

Alias lovecký salám. Jsou to různé druhy zvěřiny, která se uloví?

Nejlepší odpověď
zjentek

U „lovečáku“ bych tipoval, že nebude ze zvěřiny, ale z lovců- lovecký salám!
Podobně jako dětská šunka, která také není ze sunaru.

Další odpovědi
dubraro

Vyrábí se z vepřového a hovězího masa (a dalších přísad, o kterých raději nechci vědět). Název nepochází z toho, že by se do něj dávalo to, co bylo uloveno, ale že je určen pro lovce / myslivce, aby si v lese mohli dát svačinku a nezabíralo jim to příliš místa v kapse (které potřebují na slivovici a náboje).

Kepler

Původní receptura je jen jedna a dnes je tolik druhů, jako výrobců. Lovecký salám je masný výrobek fermentovaný trvanlivý tepelně neopracovaný. Při výrobě se používá fermentace a uzení studeným kouřem. Ze zvěřiny to asi nebude, ale sem tam nějaký kousek lovce tam může být. Značka je předmětem ochrany EU. Co ale je lovečák a co už ne, to je problém. Jsou „lovečáky“ za 120,– a lovečáky za trojnásobnou cenu.

pentoda

Lovečák, rybák a jiné speciality neznám. A ze salámů si kupuji Pařížský. Těm našim moc nevěřím......