zuzka

Z čeho je vyrobený jelení lůj?

Nejlepší odpověď
annas

Už jsem jednou na tuto otázku odpovídala. Překopírovala jsem Vám svou odpověď.
Jelení loje Regina vyrábí chemické výrobní družstvo Detecha. Výroba začala v roce 1962 a název výrobku je odvozen z dávné historie. Už starověký lékař Hippokrates se zmiňuje o tuku z jelení zvěře – jelením loji – jako prostředku k péči o suchou a drsnou pokožku. Později bylo zjištěno, že stejné účinky jako pro člověka nepoživatelný tuk z jelení zvěře, má i běžný živočišný tuk. Jeho působením pokožka zjemní a zvláční, přičemž se na ní vytvoří jemná vrstva chránící pleť před drážděním a nepříznivými vlivy.

Jelení lůj v sobě skloubil tradici s moderními poznatky a postupy. Jeho výhodou je, že není parfémovaný, nedráždí pokožku a je tedy vhodný pro alergiky a exematiky. Jeleních lojů se dnes vyrábí kolem dvaceti druhů. Jejich základem je přírodní komplex triglyceridů mastných kyselin ve směsi s medicinální vazelínou a parafíny bez chemické konzervace, který vytváří základní bariérový ochranný a hydratační efekt. Živočišné látky lze dále vhodně kombinovat a vzájemně doplňovat s látkami původu rostlinného, přičemž léčivé účinky na pleť se zvyšují. Tyto látky se získávají z léčivých bylin a rostlin a jejich blahodárné působení se tím přenášejí do již hotových výrobků.

Doplňuji:
http://www.ae­robic.cz/aero­bik-clanky-archiv/tradicni-jeleni-luj-regina--na-trhu-uz-50-let/

Další odpovědi
HerbiG

Obsahuje extrakt z jitrocele kopinatého, který intenzivně regeneruje rty.

hledáček

jelení lůj je z jeleního lůje

bibinka

tuk, luj..... :DDD (asi)