Břetislava

Z čeho a jak vytvořit stínidlo na lampičku na nočním stolku,nehořla­vé.Dosavadní skleněné se rozbilo.Děkuju.

Nejlepší odpověď
Syd

Zkuste nějakou vázu, skleněnou kouli

Další odpovědi
baghira

Koupil bych novou lampičku.

iceT

tip na výrobu
http://www.kla­beceda.estran­ky.cz/clanky/vy­rob-si-sam/stinidlo-na-svicku-ci-lampicku.html

terry

Buď koupit, nebo vyrobit. Záleží na vkusu. Já dělala skleněné stínidlo technikou tiffany.
Líbí se mi spíše jednoduché věci, tak výroba nebyla moc náročná.

fcoop

Není jednodušší jít a nějaké koupit? Jsou jich mraky – např. IKEA.
Ovšem jestliže si chcete stínítko mermomocí vyrobit – takhle „z voleje“ – co zkusit Laboratorní potřeby?
Jsou různé pergameny,tex­tilie.......

savana

Pokud dáte rozměry,vyrobíme-levně.Přítel „fouká“ sklo nad kahanem…dělá různorodé věci… hornakova.e@seznam.cz

elektrikář

Ve speciálce např, Dům světel v Praze by se dal koupit nový, Nebo skus osvětlovací sklo Kamenický Šenov

venkovan

Nad led žárovky a úsporné žárovky nen třeba nehořlavé stínítko. jsou to studená světla.
A mimochodem – dělají se i z látky, jen je třeba dodržet určitou vzdálenost od žárovky