Vztahuje se novelizace?

dobry den mam dotaz,kdyz byl nekdo odsouzen samostatnym usnesenim podle §201 pism b a §171odst.1e a rozsudek je 33mesicu ,vydan 23.4.2007,vztahuje se na nej novelizace zakona,bude-li mu zkracen trest?akdyz ano tak v jake vysi?predem dekuji za vasi odpoved.Trejbalova

Odpovědi
standa

Na tyto trestné činy se ani případné zkrácení trestu nevztahuje.

Novela trestního zákona se vztahuje jen ´technicky´, protože musí být překvalifikován rozsudek podle nové právní úpravy.