Rohlik

Vztahuje se nějaká záruka i na nákupní tašky?

Uvedu příklad. Zajdu do Tesca a abych měl kam dát své zboží, zakoupím si za 2 Kč nákupní tašku. Taška se mi cestou domu protrhne. Můžu takovou tašku donést na prodejnu a reklamovat ji?
Nebudu zde polemizovat, zda jsem v tašce měl něco hodně ostrého či nikoliv, jde mi zde o princip.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud jsi zakoupil tašku, jedná se o klasický případ obchodu a tudíž i zde lze uplatnit záruku.
V tomto případě však nesmí být zboží – taška mechanicky poškozena, musí být použita tak jak výrobce určuje, tedy maximální zatížení atd.
Nedokážu si však reálně představit řízení této reklamace a případný soudní spor.
Bylo by však zajímavé sledovat soudní spor nebo reklamační řízení v případě, že si zakoupím v obchodě tašku (igelitku) a do ní vložím zakoupenou velmi drahou vázu a ta se díky tomu, že se ucho tašky utrhlo rozbila a škoda by byla značná.
Pokud bych tašku obdržel při nákupu, myslím si, že na tu se reklamace nevztahuje – nejde o obchod, ale o dar.

Rohlik

Délka záruky je tedy 2 roky jako u spotřebního zobží?