JanyOK

Vztahuje se na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu …

také doba „nabytí právní moci“ ? Pokud ano, jak je dlouhá?

Nejlepší odpověď
anonym

Stejně jako u všech rozhodnutí a rozsudků, tj. po uplynutí odvolací lhůty. Ta se počítá ode dne doručení a u soudů nižšího stupně bývá standardně 15 dnů.

Další odpovědi
Mapel

Nabytí právní moci je napsáno přímo v rozsudku. Buď odvolací doba, nebo když se strany vzdají, tak dnem vydání rozsudku, kde je to napsáno.

Fidel

Pánové (Mapel, Mr.AXL), doplňte si právní vzdělání! Rozsudek NS nabude právní moci doručením a absolutní právní moci doručením poslednímu účastníku. Proč? Protože proti němu není možný žádný řádný ani mimořádný opravný prostředek…