Vztahuje se na mne amnestie?

Měl jsem autonehodu pod vlivem alkoholu(1,35g/kg)­.Podle §224odst.2tr.zák­.s přihlédnutím k §314e odst.2tr.ř. za použití §35odst.1tr.zák. jsem byl odsouzen k úhr.trestu odnětí svobody v trvání 10měsíců.Podle §58odst.1,§59od­st.1tr.zák.se mi výkon trestu odkládá na zkušební dobu v trvání 2 roků.Podle§49od­st.1tr.zák.,§50od­st.1tr.zák.jsem dostal zákaz činnosti-řízení všech motor.vozidel v trvání 2roků.

Odpovědi
standa

NEVZTAHUJE !

Nejdůležitějším z vyjmenovaných paragrafů je ten § 224/2 „těžká újma na zdraví“, který zůstává i v novém trestním zákoníku (§ 145)

Naopak, podle nového trestního zákoníku jsou tresty za tento trestný čin přísnější…, ale vám zůstanou stejné.