ReHu

Vzpomínáte si někdo na večerníčka – káčátko Sarurnin? Kolik to je let? Cca?

Bylo to nafilmované s živým káčetem. Aspoň myslím, že se tak jmenovalo.
Doplňuji:
To jsem tak ráda, že nejsem sama, kdo si na něho vzpomíná.
Moc se mi to líbilo a myslím, že nic podobného v poslední době asi není. Vyjma Vydrýska a těch medvíďat, ty byly také povedené.

Nejlepší odpověď
Bumbes

Také jsem na tohoto kačera rád koukal. Dokonce si pamatuji, že ho v osmdesátých letech opakovali, takže na něj koukali naši první 2 kluci také.

Saturninova dobrodružství (Les Aventures de Saturnin) je francouzský televizní seriál pro děti, natočený v letech 1965–1970 režisérem Jeanem Touranem pro televizní stanici ORTF. Skládá se ze 78 epizod po 14 minutách. Odehrává se ve fiktivním městečku, obydleném zvířaty – hlavním hrdinou je kachně Saturnin, i ostatní role hrají různá malá zvířata.
V československé televizi byl seriál poprvé vysílán v roce 1971 jako Večerníček a poté reprízován v dalších letech.

Saturnina nadaboval Vladimír Hrubý
tady jeden vzorek: http://www.you­tube.com/watch?v=nppZV1n­MMBM&feature=pla­yer_embedded#!

Tento nádherný večerníčkový seriál hraný živými zvířaty natočil na přelomu 50. a 60. let (20. stol.) francouzský režisér Jean Touranne. Celkovou atmosféru každému z příběhů dodává i hudební doprovod o nějž se zasloužil světoznámý skladatel filmové hudby Joe Hajos. V bývalém Československu byl seriál vysílán s českým dabingem v první polovině 70. let (tehdy ještě v černobílé verzi). Uvedené video je pokusem o rekonstrukci jednoho z příběhů po více, jak 35 letech – dochovaný amatérský zvukový záznam českého dabingu byl složen dohromady s video záběry (vlastní příběh, úvodní a závěrečná znělka) získanými v původním francouzském originále.

Další odpovědi
mosoj

ReHu ano pamatuji. Jmenovalo se Saturnin.
Tenkrát mně bylo asi 35 let a od věčerníčka mě nemohli dostat do postýlky.
Doplňuji:
roxy52 : Já mám dvě vysvědčení z druhé třídy a vůbec nevím které platí. Takže nemohu sloužit.

roxy52

ro Mosoje.To je dobrý,když Vás rodiče nemohli dostat v 35 letech do postýlky.Kdy jste šel do první třídy? to Vám muselo být minimálně kolem 40 roků .

FOG

Nanamluvil ho nahodou ten herec,nevzpomenu si,co namluvil „motylkare“ ve Vinnetouovi ?

kapka

Viděla jsem z toho jen ukázky. Myslím, že to za mého dětství jako večerníček už neběželo, nikdy jsem to tedy aspoň tak neviděla. Ale připomněla jste mi, jak mi táta po nějaké té ukázce nakukal, že ty zvířata tam opravdu vycvičili a naučili je mluvit. A já mu to věřila…:-)

Vicki

No jasně,Saturnina jsem měla ráda.Odhadem je to tak kolem 40 let.