Canonek

Vzali jsme si od známých 4 měsíční sihba inu, dávali ho pryč kvůli kousani.

Dobrý den, vzali jsme si od známých 4 měsíční sihba inu, dávali ho pryč kvůli kousani, koukal jejich děti a vyjizdel na ne. Kdo ví co mu děti dělali.
My máme problém v podstatě stejný, po 2–3 měsících jsme vykoumali kdy a proč to dělá. Kdykoliv zahlédne jídlo, nebo ho jen uciti třeba v kuchyni tak si sedne na nejvíc naprd místo kde překáží tak jsme se ho naučili odstrčit nebo nenásilně posunout dal od toho ať kouká z jiného místa, dobře to jsme zvládli to nejdůležitější v kuchyni kde to dělal nejvíc, naposled to udělal když jsme seděli venku na u stolu kde bylo nějaký jídlo (ktere jsem úplně vypustil z hlavy ze tam je) a řekl jsem mu aby vyskočil na mě. On na to jídlo čučel asi 3 minuty a kdyz jsem si to uvědomil o co mu jde tak jsem ho chtěl dat dolu, hned jak jsem s nim pohl tak se agresivně po mě ohnal a kousl mě do ruky. Už nevíme co proti tomuhle jídlu dělat, jestli nám někdo řekne at před nim nejime tak to moc nepomohlo.
Druhy problém co s nim máme za problém je kdyz jdeme venku s nim na procházku tak žere kapesniky a proste je sežere, jako malému kdyz to dělal a snažil jsem se mu vysvětlit ze je to fuj i kdyz na to slyší tak jsem mu to sebral tím způsobem ze jsem mu otevřel pusu a tim to haslo, tohle se už teď nedá, několikrát mě pokousal a proste nic nepomáhá. Jist mu dáváme dost na to jak je ještě malý. Přitom je úplně zlatý a poslouchá jen tohle nedokáže pochopit, uz jsme z nej nešťastný. Zase dávat ho pryč někomu jinému tak bude dělat stejný bordel. Budu rad za každou radu, děkuji. 🐕

Nejlepší odpověď
seraphico

Pejska vzít na cvičák. Zároveň ho začít vychovávat, protože výchova pravděpodobně nebyla žádná nebo velmi mizerná. Pokud chcete psa dobře vychovat, je důležitá správná forma odměny. Odstrkovat psa od jídla se sice může jevit jako snaha o výchovu, ale ten pes to nepochopí. Co pochopí je, když bude dostávat odměnu za něco, co udělal správně. Doporučuju tedy, abyste si přečetl něco o výchově a výcviku psa. Váš pejsek je na to už dost starý, takže čím dříve začnete, tím lépe pro vás oba.

Další odpovědi
Savier

Od pohledu vypadá jako hodné psisko 👍 Je to ještě zlobivé štěnátko, takže se nemusíte bát že by se nenaučil dobrému chování. Chce to jen pevnou ruku a za každé poslechnutí odměnit pamlskem. Hezký večer.

elkon

Spojte se s Rudolfem Desenským. Ten vám pomůže.https://www­.psycholog-psu.com/

Canonek

Na cvičák chodíme každý týden v neděli 3 měsíce, ucime ho pozitivní výchovou, základní cviky, sedni/lehni/vstan/ce­kej/můžeš/ u nohy jsme ho naučili my ha tu dobu. Zkusíme ještě změnit cvicak, na jedné hodině odcvicime s trenérem 20 minut poněvadž tam má další 2 psy a to mi přijde skoda.

Drap

Začít se mělo už dříve. Nevím, kolikrát krmíš. V prve řadě je třeba jak se nažere mu vzít misku, ať sežere, nebo ne a schovat. Uvidí ji až zase při dalším žrádle. Pes si musí zvyknout i na to, že kdykoli během žrádla pustí pána k misce a nechá si z ní něco, nebo vše vzít. Co se kapesníků týká, tak očividně nechápe, co povel fuj znamená. Venku měj psa na vodítku a na obojku, potom mu můžeš pomoci vodítkem, popřípadě i přiškrtit. Psovi to nijak neuškodí, jen bude brzy vědět, že kdy řeknu fůj, musí opustit hned svůj zájem. Ti Asiaté bývají někdy dost tvrdí. Lze použít i obojek pro problémové psy. Je to škrťák a ten je ještě razantnější. Nikdy takového psa nevoď v postroji, nebo ho nevychováš nikdy. Cvičák je jistě dobrá cesta. Tam se dozvíš jak konkétně na každou věc.