Avatar uživatele
Registrovaný

Výživné

Dobrý den, prosím o radu. Má dcera, které je 17,5 roku byla po rozvodu svěřena do péče matky a bylo mi vyměřeno výživné, které jsem řádně platil. Z důvodu výchovných problémů, které matka nezvládala byla dcera umístěna do výchovného ústavu. Matka si však vymohla podmínečné propuštění z ústavu, aniž by jí soudně byla dcera vrácena do vlastní péče. Protože dcera s semnou nekomunikuje a mám o ní zprávy pouze od kurátorky, snad v současné době navštěvuje odborné učiliště. Její matka nyní žádá soud o stanovení výživného, ačkoli dceru nemá ve vlastní péči. Má prosím na toto nárok? Neměla by v první řadě žádat o vrácení dcery do vlastní péče? Jak mám postupovat. Mnohokrát děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Uvažovala bych stejně jako vy, ale také se poptala po nějakém šikovném právníkovi.


Avatar uživatele
Zlatý

O tom zda matka má nebo nemá NÁROK na výživné už bylo dávno rozhodnuto, a to v okamžiku, kdy soud rozhodl o umístění dítěte do ´ochranné výchovy´, což vyplývá z ustanovení § 103 zákona o rodině.

Takže vám nezbyde než respektovat rozhodnutí soudu a dostavit se k jednání, na kterém se budou zkoumány podmínky pro spravedlivé stanovení výživného, které bude s největší pravděpodobností určeno už pro brzy dospělou dceru, nikoli pro matku.

----------

§ 103 zákona o rodině

Rozhodne-li soud o umístění dítěte do ústavní nebo ochranné výchovy, upraví vždy také rozsah vyživovací povinnosti rodičů k dítěti. Přitom zohlední i předpokládanou výši platby podle zvláštních předpisů.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.