vyvložkování komínu

chceme si do RD pořídit kamna na spalování dřeva,je nutno komín vyvložkovat?Budeme vložkovat komín na plynový spotřebič,topení WAW a chceme vědět jaká je cena za 1m práce s materiálem.Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Komín je třeba vyvložkovat pro plynová topidla. Topidla na jiná paliva pak není možno napojit na tento komín.
Pokud budete topit dřevem není nutné vložkovat komín.
Nejhorší varianta topení je současné střídání uhlí a dřeva. Při spalování dřeva se uvolňuje vlhkost, kterou dřevo obsahuje a v komínu se sráží voda. Při spalování uhlí se uvolňují kysličníky síry ze síry kterou uhlí obsahuje. A v komíně z toho vzniká kyselina sírová, která narušuje veškeré materiály
mimo olova a umělé hmoty.

Další odpovědi:

Stříbrný

je a není potřeba vložkovat komín. Vždy se musí posoudit skutečný stav komína.

Pokročilý

My jsme si vložkovali komín samí a bez frézování,koupili jsme si 11 trubek po metru jedna stála kolem 500 kč,přivázali jsme trubku na lano,jeden držel a spouštěl do komína a druhý vrtal a nýtoval a po metrech jsme je spouštěli.Komplet i s nýtkama to stálo kolem 6000kč.

Bronzový

Náhodou jsem dneska měla v domě kominíka.Mám dva komíny-jeden nachystaný,vyvložkovaný v nerezu na plyn a druhý starý ke krbovým kamnům.Topím jenom dřevem a i tak byl komín hodně zadehtovaný prý i vinou mokrého dřeva.Po prohlédnutí mi bylo doporučeno komín vyvložkovat nově.Dělá se to v keramice,nebo taky nerezovým materiálem.Před vyvložkováním budu muset komín vyfrézovat a pak teprve vsadit vložku.Délka kouřovodu je asi dvanáct metrů a předběžná cena mi byla řečena cca 20.000,-Kč.Tak že mám zase na co šetřit.

Zlatý

To asi nelze takto na dálku dost dobře posoudit. Doporučuji pozvat kominíka, nejlépe i více názorů.
Záleží, jak vysoký komín je, jaký bude mít průměr, jestli jsou na něm třeba dvířka pro čištění atd.
Já budu opravovovat starý komín a napojovat krb.vložku nebo závěsná krb.kamna a rozpočet mám na prům.150 mm - 29500Kč, na prům 200 mm 35000 Kč (fréz. 9300 + vložka 14600 + další mater. - oplechování, jmenovaná dvířka atd.) Komín mám vysoký 7,5 m.

Diskuze k otázce

mkop

Jedno varování pro všechny !

1) V žádném případě nepodceňujte zápach z komína v místnosti. Jde opravdu o zdraví a i o samotný život !
2) Nevěřte nikomu ! Měl jsem při vložkování komína 2 kominíky - "profesionály". Oba zklamali. Po vyvložkování komína ocel. nerezovou ohebnou vložkou pro tuhá paliva DN 140 mm, skončili T kusem (kusem se sopouchem) pro připojení kotle ÚT. Pod ním ponechali "volný" původní komínový průduch s komínovými dvířky pro vybírání sazí. Toto řešení je CHYBNÉ A NEVYHOVUJÍCÍ !!!!

Vyvarujte se toho !

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.