Zlatý

Vytvoření účtu s omezeným přístupem ve Windows XP

Jde nějak zamezit přístup k jednotlivým souborům a složkám? Potřeboval bych vytvořit účet pro hosty, ale chci aby měli pouze přístup k internetu a určité místo na disku, jinak nic. Jinak zákaz ukládání dat mimo složku, zákaz kopírování, mazání, přesouvání a editování souborů. Zákaz prohlížení obrázků na disku, prostě zákaz všeho krom toho internetu a základních windowsáckejch potřeb (kalkulačka, notepad, office, průzkumník).

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V XP Profi je to Start-Ovládací panely-Uživatelské účty-Guest, nebo Vytvořit nový účet.
Svůj účet si zahesluješ, ostatní se pak dostanou jen tam, kam v nastavení povolíš.

Další odpovědi:

Zlatý

Jde nastavit vše potřebné, už si to nepamatuji přesně. Proto se mrkni do odkazu:

Zdroj: www.google.com/search?nomo=1&c lient=ms-opera-mini&channel=ne w&sky=ee&redir_esc=&hl=cs&q=Wi ndows+XP+tvorba+%C3%BA%C4%8Dt% C5%AF&

Stříbrný

Jak píše beer, je to to samý i v Win XP Home.
Můžeš i každému účtu nastavit práva.

Zlatý

Jedině snad v XP Profesional. V Home vůbec

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

Můžu vytvořit účet pro ne-správce, nicméně ten člověk bude mít po přihlášení přístup na všechny disky, bude moct otevírat soubory, číst dokumenty, pouštět si videa a mp3ky, prohlížet si obrázky atd. Todle já bych chtěl všechno bloknout. Dá se to? Pokud ano, napiš mi polopaticky jak na to.

Zlatý

bolak

Mišu, beer: Co to melu, já mám XP profesional, ale když tam dám ty uživatelský účty a ghosta, tak tam žádný nastavení nemám.

Zlatý

bolak

Michal Kole: a nexistuje na to nějakej newindowsáckej software, kde bych si tyhlety věci nastavil?

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.