Shizuka

Vystačí nám kamna 7 – 8 kW na cca 35m² ?

mám takovou otázku, s přítelem jsme se nastěhovali do nového bytu, má kolem 30–35 m² rozdělený na dva pokoje. Strop je asi 2,4 m vysoký. Jsme v podzemí takže komín je dost dlouhý, budova je sice trošku starší ale zateplená je dost, máme tu normálně plastová okna nová apod. Máme tu sice topení na elektřinu ale je dost slabé, všichni ostatní nájemníci zde topí kamny a tak jsme si taky chtěli pořídit jedny ať máme větší teplo. Myslíte že nám 7 – 8 kW kamna vystačí ? konkrétně tyhle: https://cz.hecht­.cz/krbova-kamna-hecht-flemis

Odpovědi
elkon

Na to by měly být nějaké tabulky. Podle výkonu kamen a kubatury místností. Jen mě překvapuje, že nejsou určená pro trvalý provoz. Takže jsou asi jen „pro parádu“. To mi připomnělo historku, když si jedna paní koupila boty a po půl roce je šla reklamovat, že se rozpadaly a prodavač se divil, že v nich chodila.

zdenek l

Výkon 7–8 kW by měl stačit pro vytopení 35m² bytu. Mohl by se použít i infra topný sálavý panel.

Hlada

Pro určení výkonu kamen vyjděte z příkonu stávajících elektrických těles. Velice hrubým odhadem by měl být do každé místnosti k dispozici výkon kolem 2 – 3 kW na zatopení, pro udržení teploty bude stačit 1 kW. Navrhovaná kamna nejsou určena pro nepřetržitý provoz, takže jsou nevhodná. Dál není jasné, jak budete převádět teplo do druhé místnosti a jak máte zajištěný přívod vzduchu. Rozhodně nekupujte žádné infrapanely! To je jen extrémně předražená dekorace.

Michálek1245

Jako skoro bych řekl, že v tomhle se upečete. Ale je to vaše věc. Někdo to má rád, když mu akumulační sálavá kamna dávají přebytek tepla a vlastně on radši větrá, než aby se přioblékal. Ale přijde mi, že tohle máte fakt jako zbytečně moc předimenzované. Vezměte si, že 35 metrů čtverečních je prostě garsonka 1+kk nebo maximálně 1+1.