kartucha

vyska cloveka rano a vecer

dobry den,
chtela jsem se zeptat jestli je pravda, ze je clovek rano vyssi nez kdyz vecer uleha do postele. Proc tomu tak je a o kolik centimetru?
dekuji

Nejlepší odpověď
annas

Vzhledem k tomu, že během dne se prostory mezi obratlovými těly snižuji, jsme večer nižší než ráno. Jenže o kolik cm to je, se údaje rozcházejí. V jednom zdroji je uvedeno 1– 2 cm, v jiném 2– 3 cm.
Doplňuji:
Podle odkazu:
http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/encyklo­pedie/_zprava/ra­no-dlouhan-vecer-mrnous-lidska-vyska-se-v-prubehu-dne-meni--1380988

Další odpovědi
kenyrts

Opravdu je to tak,kostra se během celého dne postupně sesedá a proto jsme večer menší,to platí i o věku čím jsme starší tím jsme menší,více si o tom můžete přečíst zde:

Zdroj: http://vertebro­genni-poruchy.ic.cz/?pa­ge_id=4

pawlyk

Len pre upresnenie – tento jav nastáva kvôli zloženiu medziobratlových diskov. Fungujú totiž na princípe špongie, teda v antigravitačnej polohe nasávajú výživné látky rozpustené v mozgomiešnom moku a vo vertikálnej polohe pôsobením gravitácie a vlastnej váhy tela dochádza k ich oplošteniu, takže sa znižuje medziobratlový priestor a ráno sme vážne 1–2cm vyšší, ako je tomu večer