zeeue

VYRÁBÍ se kabel typu USB – USB? Pokud ANO, na co se používá? Pokud NE, proč ne?

Dnes jsme se nějak nemohli shodnout, zda se vyrábějí kabely (samec)USB – (samec)USB či (samec)micro USB – (samec)micro USB. Prostě kabel, který má vždy na obou koncovkách totéž. Neví někdo z hardware oboru, jak to tedy je? Vyrábí se takové kabely? Pokud se vyrábí, na co se dají použít? Pokud se nevyrábí, pak proč ne?

↓↓↓ TOTO UŽ NENÍ NUTNÉ ČÍST ↓↓↓
Kamarád na jedné straně debaty byl naprosto jistě přesvědčen o tom, že takový kabel vlastní (USB – USB). Jeho stanovisko bylo v podstatě to, že nemá sice ponětí, na co se takový kabel může používat, ale rozhodně se alespoň vyrábí. Byl si tím tak jist, že byl rozhodnut pro něj klidně hned vyrazit. Ti, kdo stáli za ním, byli většinou ti, co dosvědčovali, že takový typ kabelu už také viděli/vlastnili.

Na druhé straně debaty mu oponoval jiný kamarád, který byl toho názoru, že je to hloupost, …že nechápe, jaké by takové kabely měly využití, protože by mezi nimi nevznikal žádný informační tok, že velikost koncovky určuje dominanci – kdo je pasivnější hostitel a to, kdo z něj hodlá něco aktivně sosat (data, energii, …) Zde většinou stáli ti, co takový kabel nikdy neviděli a v totožných koncovkách tušili problém.

Došlo to tak daleko, že jsme nakonec pro pravdu za kamarádovým kabelem vyrazili všichni 😁 Bohužel, nás čekalo nemilé zjištění: ten kamarád je právě v procesu složitějšího stěhování (musí vyklízet byt a přitom ještě nemá uvolněný nový, tudíž strká krabice a nábytek různě ke známým atd.) a kabel je teď nyní v jedné z několika krabic na místě, kam bohužel nebude mít nějakou dobu přístup. Samozřejmě jsme debatu nechali prozatím otevřenou a dohodli jsme se, že se všichni budeme snažit přijít na to, jak to tedy vlastně je 🙂

Já osobně měla svého favorita, ale kdo ví? Mohu se mýlit,plést a ono vlastně ve finále vůbec není důležité, za kterého z nich jsem se při debatě postavila 🙂

Samozřejmě jsem se nejprve pokusila dotaz ‚vygůglit‘ – na žádný kabel, co by měl obě shodné koncovky jsem sice nenarazila, ale to neznamená, že neexistuje. Nevím, jak to nejvhodněji do gůglu zadat…

Nejlepší odpověď
cochee

Existuje, slouží k propojení atypických zařízení. Arne1: propojit 2 PC kablem USB není jen tak, zaprvé tím propojíš obě PC galvanicky, což může mít neblahé následky v podobě odprásku jednoho či obou PC… kabely vyrobené přímo za tímto účelem jsou speciální a taky dost drahé, protože galvanicky obě PC nespojují resp. oddělují – za druhé, takový kabel se dodává rovnou i s komunikačním softem, protože sám OS komunikovat s jiným PC přes USB neumí. Aliendrone: takových kabelů existují mraky, ale nejsou to ty, které popisuješ – tazatelka se ptá na kabely s úplně stejnými konektory na obou koncích, tzn. nepříklad USB A-male/USB A-male, případně USB micro-male/USB micro-male, zatímco ty popisuješ kabely A-male/micro-male.

Zdroj: http://www.al­za.cz/oem-usb-2-0-propojovaci-1-8m-a-a-levne-d525071.htm

Další odpovědi
Arne1

Samozřejmě že existuje. Pomocí USB můžete totiž počítače propojit podobně jako síťovám (Eternetovým) kabelem.

Zdroj: http://krup.cz/?cls=sto­item&stiid=1150

aliendrone

Potvrzuji, že se jich dělají MRAKY! Nejčastěji se používají k dobíjení (mizernému, USB 3 může dát max. 900mA, nabíječky dávají větší proud – běžně 2A), ale i k datovým přenosům k perifériím (včetně redukcí např. dvojsamec USB-micro USB) atd. Jak bys připojila k PC třeba mobil (pokud není dostupná wifi nebo Bluetooth)? Anebo foťák? ;) :)

zjentek

„Pokud ANO, na co se používá?“

Tak kupř. se použije jako prodlužovačka. Třeba 2m takovýho USB kabelu si můžeme natáhnout z PC, kde je mizerný wifi signál někam, kde máme signál dobrý a umístit tam wifi adaptér. To je věda, viď? (; Takových kabelů existují mraky.

Jinak perfektní příběh- oceňuji! (;

elkon

zjentek, dávat příklad, že to je prodlužovačka je hloupost. Prodlužovačka má z logiky věci na jedné straně „samce“, na druhé „samici“.

zjentek

Hm tak tos mě úplně dostal… nicméně si v mým příkladu fakticky můžeš prodloužit tu vzdálenost mezi PC a usb wifi adaptérem a to mně nepopřeš! (;