Vicki

Vypuštěné kolo

Může mi někdo vysvětlit,jak se mi mohlo stát,že místo abych kolo (jízdní) nahustila,tak se mi ,,povedlo,, ho naopak vypustit????:-DD.(moc nechybělo a bylo po hustilce:-DD).Nakonec jsem k relaxaci zvolila variantu B-gauč):-)).Díky.
Doplňuji:
TO Miroslavst:pumpička letěla do koše.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nevím, ale jsou zde dvě možnosti, které mě napadají:

  1. Kolo bylo nafouknuté tak moc, že prostě přefouklo pumpičku a tím se vlastně vypustilo.
  2. Pumpička je rozbitá, tedy přesně nedrží gumička, která stlačuje vzduch a jak se našroubuje na ventilek, tak vlastně se kolo vypouští.

Určitě máš moto ventilek-ten s tím čudlíčkem uprostřed.

Další odpovědi
Q

Pro kola MTB máme tři typy ventilků – ten asi nejpoužívanější je tzv. MTB, nebo motoventilek – prostě nejširší typ. Pumpička stiskne prostřední část a už funí. Další ventilek je tzv. galuskový – je užší a má cosi šroubovacího.. tam se snadno stává, že při dofukování člověk místo dofouknutí ufoukne, zvlášť při nezajištěné pumpičce 🙂

Vicki

No to mám,ale pumpovala jsem to přes redukci-př.kolo dobrý a zadní dopadlo takhle.Každopádně díky:-).