Vypovězené povinné ručení

Pojišťovna mi zaslala výpověď pro nezaplacení k 5.12.09, dopis jsem vyzvedla kolem 22.12.09. Nové pojištění jsem udělala 4.1.10.Výzvu k zaplacení jsem neobdržela. Kancelář pojistitelů teď vymáhá 2190Kč. Jak se mám bránit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jestliže Vám dala pojišťovna výpověď k 5.12.09 tak tento den končilo vaše zákonné pojištění na dotyčné motorové vozidlo.
Novou pojistku jste uzavřela k 4.1.10. Vlastnila jste tedy 1 měsíc auto bez zákonné pojistky. Dostala jste tedy postih od KP za to že jste neměla auto měsíc pojištěné. Na to je zákon. Pojišťovny s tím nemají co dělat. Za to odpovídá majitel vozidla.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud nepomůže doklad o tom, že máte sjednáno pojištění-mimochodem kancelář pojistitelů nezjišťuje zda je zaplaceno nebo není, ale pouze zda je sjednáno pojištění.
Domnívám se, že pokud pojiš´tovna zaslala k 5.12.09 výpověď, tak tato je měsíční a poj. smlouva skončila 5.1.2010 a pokud jste 4.1.2010 uzavřela novou, tak jste byla pojištěna.
Něco jiného je, že pojišťovna která dala výpověď po vás bude chtít doplatit pojistné do konce pojištění.
ČKP s tím nemá co dělat.
Jednoduše doložte doklady.

Stříbrný

mosoj má pravdu,
Vyvléknou z poplatku ČKP lze, ale na to musí být znalost zákona a není to jednoduché.
Jelikož jste nesplnila svoji povinnost, musíte pikat.

Diskuze k otázce

PATaMAT

Předpokládám, že ona "výpověď" bylo již jen dodatečné oznámení zániku pojištění.
Pojištění totiž končí uplynutím lhůty uvedené v upomínce (výzvě k zaplacení). Tato lhůta je běžně 1 měsíc, ale je na pojišťovně, jakou lhůtu určí. Zásadní je v tomto případě skutečnost, kdy a na jakou adresu pojišťovna zaslala výzvu k zaplacení, zejména pokud jste ji nepřevzala. Tyto výzvy se vždy posílají doporučeně, takže pojišťovna musí být schopna sdělit kdy a pod jakým číslem tato doporučená zásilka odešla. Pak můžete řešit s poštou, proč se k Vám zásilka nedostala. Pokud prokážete, že chyba nastala v pojišťovně (neposlali dopis doporučeně, poslali jej na špatnou adresu) nebo na poště (pošťák pro ulehčení práce uvedl, že adresát je na dané adrese neznámý,...) tak můžete argumentovat o neplatnosti zániku pojištění. Pokud se nic z toho neprokáže, tak to bude těžké.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.