Alvin9434

Vyplatí se nyní vypravit na hory?

Od 4.2 do 9.2 se chystám s rodinou jéct na hory. Ale nevím jestli se to vůči počasí vyplatí. pojedu do kořenova to je na okraji Krkonoš a Jizerských hor a nevím jestli se tam vyplatí jet na lyžování a na běžky.

Nejlepší odpověď
Lamalam

V Kořenově je na sjezdovkách 90 cm, mimo sjezdovky 80 cm sněhu. Brutální oteplování se zatím nechystá, pád týdnů ještě sníh vydrží. Zda se to vyplatí, si musíš rozhodnout sám.

Zdroj: http://www.me­teocentrum.cz/pred­poved-pocasi/snih/korenov-rejdice.php

Další odpovědi
Drap

Jet na hory se podle mne vyplatí vždy. Za jakéhokoli počasí. Myslím, že v následujících dnech by se počasí mělo udržet a že i podmínky pro lyžování budou slušné.

cochee

To je velmi subjektivní otázka. Například mně se nevyplatí jet na hory vůbec nikdy (proto tam vůbec nejezdím).

JájsemRaibek

Přesně to samé jako cochee. Ne, nevyplatí se jet nyní na hory, protože tam je zima, studenej sníh a fouká tam vítr. Prostě fuj tajbl. Kdyžtak, tak jedině v létě.

motýlemanuel

Já si myslím, že únor ja pro cestu na hory naprosto ideální. Být vámi bych ale nejezdil na hory v Česku. Rakousko je mnohem lepší. Právě tam jsem byl letos zhruba v polovině února a byl jsem z toho nadšený. Jediná nevýhoda takového lyžování v Rakousku je tedy ta, že je to trochu dražší a že si člověk před cestou musí sjednat cestovní pojištění. To se ale naštěstí dá celkem bez problému zařídit u https://www.er­vpojistovna.cz/