Pokročilý

Vyplatí se mi živit auto?

dobrý den, mám takovou otázku a vím, že mi nikdo neporadí co dělat, ale stejně to zde napíšu. Máme doma VW Multivan a Fabii, s fabií se jezdí pořád do práce atd.-obyč auto na ježdění. Potom mám Multivana, kterým prakticky přes rok nejezdím vůbec, jen přes léto na dovolenou atd. (ročně cca 8 tisíc km) a ročně mě jen na povinných poplatcích stojí cca 19000,-Kč plus nějaký servis. Tak si tady chci odpovědět, jestli to má cenu živit, když s tím jedu jen po dovolených (Norsko, Francie, celá Evropa) to bych Fabií nikdy nemohl vidět:-) Dík za slušné odpovědi:-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Prodej a nech si jen Fabii

Nech si fabii a na dovolenou si atuto zajisti v půjčovně.

Další odpovědi:

Stříbrný

Ponechej si obě, cestování je krásné

RZ dejte do depozitu. https://www.google.cz/…

Stříbrný

Doplňuji:
Pokud je na výživu obou benzíno, či naftovo - žravých kojenců tak bych nechal obě. První starší na běžné pojížďky na nákupy, do práce atd. A druhé spíše na sváteční ježdění. Navíc pokud je v rodině více řidičů, tak není od věci mít k dispozici dvě káry. Znám rodiny, kdy chlap jezdí jedním a druhé auto používá žena. A pokud jsou v rodině již starší, řízení schopné děti tak to bych už vůbec neřešil.

Vícemístná ´dodávka´ se dá půjčit už tak za 1500,-/den (při vícedenním zapůjčení a se ´slušným´ limitem nájezdu).
Takže se ti rozhodně vyplatí si auto na dovolenou půjčovat.
;-)
A - netuším, jaké dovolené tě ´zajímají´, ale pokud si půjčíš ´kempr´, můžeš auto používat i jako ubytování - konkrétně v Norsku či Švédsku bez problému.

Stříbrný

Bronzový

Doplňuji:
Ekonomicky to pochopitelně nedává žádný smysl, jde jen o to jaký jsi srdcař. Já mám podobný způsob cestování, o kterém píšeš a naprosto to chápu (i když jezdím jen s normálním osobákem a stanem). Pokud tě to nijak nerujnuje a jenom tě štvou ty prachy tak podle mě asi stojí za to nechat se štvát a jet na hezkou dovolenou (hoď si to do nákladů, (19k + phm na cesty+servis)/počet cestujících - je to skutečně o tolik dražší zážitek než obyčejná dovolená třeba letecky?).

Určitou alternativou by mohlo být hodit ze skály obě auta a koupit lepší osobák, co utáhne karavan, kde ty náklady na provoz když to stojí budu asi nižší ale chápu, tahat něco za autem taky není ono.

Bronzový

Ty poplatky mi přijdou šíleně vysoké,ale to je jedno.
Osobně bych asi udělal budto: depozit ,nebo: sezonní pojištění )nwn jde-li i u aut jako u moto!

Bronzový

Diskuze k otázce

Stříbrný

honza19hk

toho WV odhlaš a značky si dej do depozitu. pak ho přihlaš až ho budeš potřebovat. pak za něj nemusíš platit.

Zlatý

mojitek

já osobně bych prodal Fabii a nechal si VW.Nevím z jakýho důvodu se chcete zbavit zrovna VW-že o něco víc žere? No těch pár litrů za měsíc vám za to stojí,mimoto se s ním dostanete kamkoliv jako s Fabií a nemusíte pak řešit předraženou autopůjčovnu...

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.