Jana5678

Vyplatí se investovat do titanového nebo keramického nádobí?

Ahoj, konečně se mi podařilo ukecat, manžela, abychom nakoupili nové nádobí. Dohodli jsme se, že bychom chtěli už něco kvalitnějšího, co vydrží delší dobu. Zatím jsme měli nerezové nádobí s teflonem, ale postupem času se stejně poškrábalo a u hrnců nám upadly ucha. Už jsme četla pár článků o titanovém nebo keramickém nádobí, ale cena není zrovna nejnižší. Proto se obracím na vás a zajímají mě vaše osobní zkušenosti. Co je za vás lepší titanové nebo keramické nádobí? Ocením i další tipy. Díky.

Nejlepší odpověď
Alesh

Titanové nádobí

Pokud bych volil mezi těmito materiály, tak bych si vybral titan. Já osobně bych neřešil tolit tu cenu, protože to je investice na mnoho let, čili když to rozpočítáš na roky, tak pořizovací náklady skoro nemá cenu řešit.

Oba materiály mají své výhody a nevýhody.

Titanové nádobí je velmi odolné, lehké a má dlouhou životnost. Je také velmi dobře tepelně vodivé, takže se nádobí rychle a rovnoměrně zahřívá. Titanové nádobí je však také poměrně drahé a může být náročné na údržbu, pokud se nepoužívá správné náčiní.

Keramické nádobí je nepřilnavé, snadno se čistí a je šetrné k životnímu prostředí. Je také cenově dostupnější než titanové nádobí. Keramické nádobí však může být méně odolné než titanové nádobí a může se poškodit, pokud se používá na vysokých teplotách nebo s kovovým náčiním.

Závěrem lze říci, že titanové nádobí je lepší volbou pro ty, kteří hledají odolné a všestranné nádobí s vynikající tepelnou vodivostí. Keramické nádobí je zase lepší volbou pro ty, kteří hledají nepřilnavé a cenově dostupné nádobí, které je šetrné k životnímu prostředí.

Zde je shrnutí výhod a nevýhod titanového a keramického nádobí:

Titanové nádobí
Výhody:

  • Odolné
  • Lehké
  • Dlouhá životnost
  • Výborná tepelná vodivost

Nevýhody:

  • Drahé
  • Náročné na údržbu

Keramické nádobí
Výhody:

  • Nepřilnavé
  • Snadno se čistí
  • Šetrné k životnímu prostředí
  • Cenově dostupnější

Nevýhody:

  • Méně odolné
  • Může se poškodit na vysokých teplotách
  • Není vhodné pro použití s kovovým náčiním

Zdroj: https://bard.go­ogle.com

Další odpovědi
da ny

Titanové nádobí

CHYBÍ JINÁ MOŽNOST, v anketě

Mně NE.
Vařím na plynu, indukci nemám. Myčku také ne.
Mám 2 titanové pánve z NKD, s nepřilnavým povrchem. Prima údržba.
4 hrnce Tefal. 2 nerezové, stříábrné, 25 let, silné dno.. Leštím“ drátěnkou, stále, jako nové..
V https://sady-nadobi.heureka­.cz/f:4676:149202/
Keramická pánev mne neoslnila (vzala jsem do práce).
Zbytek nádobí a ohřívacích kastrůlkú, mám smalt (i po mamince). Neohřívám /už 20 let nemám MW troubu. Pokrmy z ní mi vůbec nechutnají.
Na palačinky aj. mám plochou pánev, oblíbený hrnec a jeden (zbytečně velký) kastrol, skvělý na smažení. Nepřilnavý povrch. Jsou těžké, asi litina (i ucha), tmavé a kropenaté, mám na ně silnou žínku, abych se nepopálila). Koupila jsem v akci v NKD a ještě s kuponem na30% slevu, za nákup (už zrušili). Cena tedy byla přijatelná. Mám 2 roky. Velká spokojenost. 😉 (vhodné i na indukci, já mám na plynu plotýnku).

cappuccino

Keramické nádobí

Chybi jina moznost.
Ja jsem si po ruznych zkusenostech poridila jeden velky titanovy hrnec (na gulas, chilli con carne atd.), dva keramicke hrnce a zbytek nerezove hrnce.
Celou sadu bych si asi uz neporizovala, protoze vim, ktere velikosti hrncu vyuziji nejvic a ktere velikosti potrebuji treba 2×.
Ono take hodne zalezi na tom, co casto varite a co nejvic vyuzijete, kolikaclenna jste rodina atd.
Myslim, ze vam kazda hopodynka da jinou odpoved.

paul1

Keramické nádobí

Máme keramiku, nerez i smaltované nádobí, s keramikou jsme spokojeni. Titan jsme zatím nezkoušeli.

Dan Polák

Titanové nádobí

Zdravím, já souhlasím s Alesh, mám taky doma titanové nádobí a je to bomba. Je fakt pevný a toho si jako chlap v kuchyni opravdu cením, ještě se snadno umývá a vypadá, že mi vydrží hodně dlouho. Podle mě je lepší než keramika, kterou jsem používal dřív, a to hlavně kvůli jeho odolnosti. Určitě stojí za to do něj investovat.

Pepina7897

Titanové nádobí

Dobrý den, když jsem hledala nové nádobí, tak jsem narazila na zgastro.cz, kde měli velký výběr titanového nádobí. Nakonec jsem si tam vybrala celou sadu a jsem nadšená. Bylo to sice trochu dražší, ale podle mě se to vyplatilo. Keramické nádobí je taky dobrý, ale tohle se mi zdá pevnější a dlouhodobější. Vaření v novém nádobí jde jak po másle a každé jídlo je perfektní.

JanaPolníčk

Titanové nádobí

Ahoj, já osobně určitě doporučuji titanové nádobí. Jsem s ním nadmíru spokojená je odolné, snadno se čistí a vaření v něm je brnkačka. Ještě šetří dost energie, protože se rychle ohřeje a já mám, tak rychleji uvařeno. Vyzkoušela jsem už asi všechny druhy nádobí, ale zatím s tímhle jsem nejspokojenější.

Hlada

Kdyby bylo titanové, keramické nebo nerezové nádobí s teflonem kvalitní, tak by se používalo v profesionálních kuchyních. Nemohu se ubránit dojmu, že v domácí kuchyni je nejdůležitější to, co je na talíři, ne to, co je ve skříňkách.

da ny

Souhlas s uživatelem Hlada.
😉