Avatar uživatele
Martas

Vypínání PC při bouřce?

Kdo poradí jak správně vypínat počítač když je bouřka. Můžu to vytáhnout všechno ze zásuvek anténu atd. Budu odjíždět na týden pryč a mám strach kdyby náhodou. Díky všem

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, anonym, Jahoda, rynek878, Rico, Kiki-M před 5084 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

nejdůležitější je aby to jeden stihnul vlastně včas vypnout,než do toho práskne,nebo vypadne elektřina dřive než je PC vypnutý,potom se může stát,že v PC občas něco odejde(odpálí se to),zdroj,nebo grafika,mně takto odešla dokonce základní deska,proto buďte na toto vždy připraveni.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kiki-M

Já počítač odpojím z elektřiny, vypnu hlavním tlačítkem (to je ten červeně svítící ze zadní strany PC), odpojím ze zásuvky i tiskárnu, bedničky, monitor, naíječky a všechno co tam je. A pověřím sousedy hlídáním 😛 Anténu? Jako na televizi? To nevím, ale televizi odpojuji ze zásuvky, i satelit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GangstaHelper

Odpojit ze zásuvky by mělo stačit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sobol

Pokud používáte společnou anténu (ze střechy) tak i tudy může přijít katastrofa. Kabelovkou naopak nic nehrozí. Jináč povytahovat věci ze zásuvek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
slady

Stačí vytáhnout ze zásuvky… 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Dobré je odpojit od počítače i telefon viděl jsem totálně spálený počítač když uhodilo do telefoního vedení. Jistota je jistota v kabelu co jde venku se naindukuje značné napětí. Jako dítě jsem viděl blsekojistku na anténě od starého radia. Bylo to asi 10m drátu přez dvůr na jiskřišti přeskakoval pěkný oblouk.

před 5019 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek