vladimír

Má denní vypínání počítače ze zásuvky negativní vliv na techniku vč.modemu a pod.?

Dočetl jsem se,že se to doporučuje pomocí vícečlenné rozvodky s vypínačem,takže jedním zapnutím se vše aktivuje najednou.Tento způsob vypínání je prý úspornější než vlastní vypnutí v úsporném režimu či do spánku.

Nejlepší odpověď
elektrikář

Každý přijímač na dálkové ovládání má nějakou malou spotřebu. Záleží kolik spotřebiču na dálkové ovládání máte, Vypnout Elektroniku se vyplatí i za bouřky, Vím o případu že vyhořel počítač proud se do něj dostal přez modem z telefoní linky,

Další odpovědi
www

Úspornější než pohotovostní či jiný režim to určitě je. Pozor ale na modem, ten se nedoporučuje vypínat na delší dobu než 10min, u poskytovatele to technika může vyhodnotit jako závadu ve spojení.
Takže vypínat až na modem vše.
Zkušenost

led

Pri vypnutí centrálnym vypinačom zásuviek vlastne odpojíte prívod el.prúdu do zariadení.
Pri úspornom režime, aj softwarovom vypnutí zariadenie je napájané a má tzv.udržiavací odber el.energie.

Hlada

Vypínání centrálním vypínačem oproti vypínání jednotlivých přístrojů vlastními vypínači ničemu nevadí a je skutečně úspornější i bezpečnější, protože všechno je bez napětí. Jiná otázka je, zda nechat počítač trvale v provozu nebo ho každý den vypínat.