Vicki

Výměna poškozených bankovek

Nevíte někdo jestli mi banka vymění od psa rozkousané bankovky?
Doplňuji:
Díky.Tak stovka je jen přetrhlá,ale z pětistovky mám jen střed a zbytek v kouskách.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Tohle se píše na stránkách ČNB:
Nestandardně poškozené bankovky se nevyměňují. Nestandardně poškozené bankovky jsou takové, jejichž obrazec je nečitelný, deformovaný nebo proděravělý, bankovky ohořelé nebo zetlelé, bankovky popsané, pomalované, přetištěné, potištěné, obarvené a odbarvené, nejde-li o nepatrná poškození nebránící dalšímu oběhu. Dále jsou nestandardně poškozené bankovky poškozené biologickým nebo jiným materiálem, bankovky poškozené nástražným zařízením na ochranu proti krádeži a bankovky skládající se z více než 2 částí.
Bankovky poškozené jinak než nestandardně bezplatně vyměňují za nepoškozené bankovky stejné nominální hodnoty obchodní banky a pobočky České národní banky, pokud
a. jsou celé, nebo
b. je jejich plocha větší než 50 % původní plochy a jsou celistvé nebo se skládají nejvýše ze 2 částí.
Zbytky bankovek menší než 50 % původní plochy se nevyměňují.

Další odpovědi
Drap

Pokud jsou celé, tak ano