Pokročilý

Výměna oleje v převodovce...

Ptal jsem se tu na výměnu oleje v motoru. Tak se chci ještě zeptat na výměnu oleje v převodovce .. je to prý nějakej šroub? z které strany je? jak ho poznám? (YBR125)

Odpovědi:

Ano je to šroub, který se nachází většinou ze zdola auta. Více zde: http://www.automobily-nahradni dily.cz/…

Zlatý

Jak které auto.
Výrobci se rádi pyšní informací, že olejová náplň převodovky je celoživotní a taková auta vypouštěcí šroub vůbec nemají !!! Olej se pouze dolévá a to buď příslušným otvorem nebo tím po náhonu tachometru.
No dolévá. Většinou to normálně dolít nejde a musíte na to mít špricku do které olej nasajete a přes hadičku zase vytlačíte do špatně přístupného nalévacího otvoru.
Osobně mám staré jedno staré auto a to výpustní otvor nemá. Je staré 15 let má najeto 210 000 km a olej se nikdy neměnil ani nedoplňoval !! Pouze jsem nechal jednou provést kontrolu plnosti převodovky otvorem po náhonu tachometru.

Nyní mám nové auto a to výpustní šroub má a má i kontrolni otvor plnosti převodovky. Napouštěcí otvor je ale špatně přístupný a je zapotřebí ta špricka.

Takže opravdu jak které auto !!

Stříbrný

Můj syn automechanik, který se radil s ostatními automechanikami mi na stejný dotaz odpověděl, že se olej v převodovce u žádného auta nemění. Může se případně dolít, ale nemusí. Já měla 3 ojetá auta, se kterými jsem dlouhodobě jezdila a nedolívali jsme nic a žádná vada ani nehoda se nestala.

Pokročilý

Existují suché spojky, ale suchá převodová skříň daleko nedojede.Olej v převodovce se samozřejmě MUSÍ měnit. Zejména po zajetí nového motocyklu nebo automobilu. Z počátku se totiž ještě mohou tvořit nějaké drobné špony - později se samozřejmě ozubená kola také opotřebovávají a tak by se z oleje stala časem kaše. Vypouštěcí šroub je vždy zespoda olejové vany, což je nejnižší místo "motoru" šroub je většinou na imbus nebo konický čtyřhran.
Jestli má někdo auto v kterém se NIKDY přecodový olej nedolívá ani nevypouští, nechť se s námi podělí o typ vozu. Velice rád se něco přiučím, prtože ani já (ač to ze jména není patrné) se mohu jednou za čas mýlit :o)

Zlatý

Výpustní šroub převodovýho oleje najdeš na spodku motoru.Nejdřív motorku trochu zahřej aby olej víc zkapalněl a dal se snáz vypustit.Nalévací otvor je někde na boku nebo vršku motoru(měla by tam být vyražená značka oleje).Množství dolévaného oleje máš v manuálu ,ale na motoru by měla být i průhledka -kontrola míry oleje.Nebo si zavolej si do Yamahy,tam ti to řeknou přesně.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 624
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.