JežíšKristus

Vykořisťuje Komunistická strana Číny čínskou dělnickou třídu?

Na věčné časy a nikdy jinak, do nekonečna a ještě dál?

Foto: Reuters ( https://cdn.xsd­.cz/resize/89b215e64­ec63b7397f424a75636ef4e_­resize=1920,1080­_.jpg?hash=02­b222b5540c2f505087dd5865­3040e0 )

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ne, jen ji zbavuje svobody a dělá z lidí stádo.

Další odpovědi
marci1

Diktát, omezování, „poslušné stádo“. ☹
Z rudé knížečky „Citáty velkého Maa“:
Ukázky citátů: „Dělnická třída socialistických zemí změšťáčtěla a ztratila svůj revoluční charakter.“ „Sytý člověk nemůže být revolucionář.“ „Čím víc se člověk učí, tím se stává hloupějším“. „Každý komunista si musí uvědomit, že veškerá moc pochází z pušky“.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Maoismus
„V poslední době se u mnoha našich zaměstnanců projevila nebezpečná tendence – neochota sdílet radosti a strádání mas, starost o osobní slávu a zisk. Toto je velmi špatné. Jedním ze způsobů, jak to překonat, je zjednodušit naše organizace v průběhu naší kampaně za zvýšení výroby a praktické praxe a přenést kádry na nižší úrovně, takže se značný počet vrátí k produktivní práci“.
O správném nakládání s rozpory mezi lidmi (27. února 1957), 1. kapesní vydání, s. 71.
https://www.mar­xists.org/refe­rence/archive/ma­o/works/red-book/ch20.htm

dubraro

Oni tam sice mají u moci tzv. komunistickou stranu, ale ve skutečnosti je to kapitalismus jako řemen. Takže tam probíhá to klasické Marxovo vytváření nadhodnoty a vykořisťování kapitalistou.

Drap

Samozřejmě že vykořisťuje. Třeba teď nutí pracující aby odcházeli do důchodu dříve než my. Oni si to chudáci vůbec nezaslouží.

elkon

Nemá důvod.

zjentek

Jak vidno, systém DOKONALE funguje i bez přispění západu, kde všichni jsou si rovni a proto schopní někdy až odporně bohatou, zatímco chudí na úkor jejich dravosti zoufale chudou, ale… VŠICHNI mají STEJNOU šanci. Kdepak Čína, on blahobyt nebude až tak dán státním zřízením.

Disraeli

Jen jim diktuje a hlavně je omezuje. Mají tam de facto kapitalismus (ale říkají, že mají tržní socialismus). Je to největší ekonomika/kapi­talismus na světě.
„Komunistická“ strana se drží u moci, přehnaně, fanaticky lpí na Maovi a dogmatech a ovládá hlavně politiku.

da ny

„Čínský miliardář Li Jinyuan dopřál tisícům svých podřízených luxusní dovolenou.“
Zdroj: https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/zahranicni/cin­sky-miliardar-zaplatil-tisicum-lidi-dovolenou-ve-francii.A150511_112­839_eko-zahranicni_fih
„Čína tvořila většinu chudých na světě; nyní Čína tvoří většinu světové střední třídy“
„„Přes všechny ty oprávněné kritiky, …. , se někdy zapomíná na to, že se strana nedrží u moci, protože je nejnásilnější a nejtvrdší, ale protože je úspěšná a schopná měnit strategii vlivem vnějších okolností, což velice často komunistické strany neuměly a neumí,“ dodává Kučera.“
Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/uspechy-myty-i-miliony-mrtvych-cinsti-komuniste-slavi-100-let-168717
Vdnešní Číně je stále mnoho cizích podnikatelských subjeltů a nadnárodních společností.

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/ujgurka-o-zivote-v-cine-kdyz-si-pro-tebe-prijdou-musis-zustat-klidna-148128
https://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/zivot-v-cine-dobrodruzstvi-i-zkusenost-lici-tamni-cesi-20151229.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

plebs

Nehanět nebudou čipy

JežíšKristus

Disraeli: Nejsilnější ekonomikou dle HDP jsou (zatím stále) USA. Jsou o nějakých 25 % výkonnější než Čína.
To, že si komunistická strana v zemi zavede tržní socialismus, zcela popírá Marxe.

zjentek

BTW, všichni mají stejnou šanci chápu jako drancuj, nebo zdechni.

Trvale neudržitelné. Podlé.

Ametyst

Piráti se mají kde učit.