Avatar uživatele
jenbo

Vydání osobních věcí po rozchodu

Moje známá se rozešla se svým přítelem, se kterým žila několik let jako druh družka. Po rozchodu ji bývalý přítel nechce umožnit vstup do jeho domu,aby si vzala své věci včetně dokladů. Bohužel na jeho adrese nemá moje známá trvalý pobyt. Zajímá mě zda se její přítel dopouští protiprávního jednání, jak by se jeho jednání dalo kvalifikovat a jakým zákonným postupem může moje známá získat své věci.
Doplňuji:
Mne by spíše zajímalo jak ze zákona a podle čeho může zasahovat policie např. podle trestního zákoníku, přestupkového zákona nebo občanského zákoníku a podle jakého §.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: jenbo

Zajímavá 0 před 4922 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mojitek

vstup ji samozrejme umoznit nemusi,ale vydat veci ji musi.Nahlasil bych to na policii

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Monny

Ať to nahlásí policii a oni můžou jet sní,aby si vzala svoje osobní věci a hlavně doklady.Vydat jí to musí.Sama bych tam nechodila.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lenkaacer

Určitě věci,které tam má,musí vydat,pakliže to nepujde normální cestou,šla bych na policii.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
horakupavel

po rozvodu jsem s byvalym manzelem neudelala vyrovnanni .s duvodu deti a nechala jsem na byte vse .stim ze az budu mit druhe bydleni tak sy veci vemu.ale exmanzel mne vtom ted brani a nehce mne vydat ani dary ktere jsem dostala po prarodicich .mohu se nejak branit .a co stim muzu delat dokonce vymenil zamky u bytu kde mam trvaly pobyt abych sy nemohla pro sve veci jiti .jak se mohu branit ......ps pisu z pritelova prihlaseni na tuhle stranku

před 4904 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Doporučuji,aby si Vaše známá vzala sebou nějakého svědka, že přítel nechce věci dát. Zpravidla je vydá, když uvidí že s někým přišla,jinak jak píše mojitek,nezbyde než to řešit přez policii,ale tam také bude potřebovat svědka na to, že tam ty věci má,případně že si je již neodnesla. Je to slovo proti slovu.

před 4922 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek