Trdllo

Vybírá si člověk sám jestli chce být učitelem na 1. nebo 2. stupni základní školy???

Dobrý den, zajímalo by mě zdali si může osoba po vystudování pedagogické školy vybrat sama jestli bude učit například 1., 2. nebo třeba 3. třídu.. Nebo jestli toto závisí na někom jiném? děkuju

Odpovědi
Efchen

Zavisí to na tom,jaký druh pedagogické fakulty daná osoba vystudovala. Na učení na střední škole si totiž musíte udělat aprobaci a na učení na základní škole na 1.stupni zas stačí tzv „Národka“ kdy se studují všechny předměty v rozmezí 1–5.třída. To už ale pak zas nemůžete učit 2.stupěň a na SŠ.
Ale pokud by někdo např. studoval angličtinu a hudební výchovu,může na ZŠ učit oba předměty jak na 1. tak na 2. stupni a pokud má aprobaci pro střední školy,tak i tam… :)

Lucijej

Pedagogická fakulta má pouze jeden druh :o)

Sama si zvolíš, jestli na jakým stupni ZŠ chceš učit, už před přijímačkama. Přijímačky na učitelství prvního stupně mají rozdílné požadavky od učitelství druhého stupně. Po vystudování učitelství prvního stupně můžeš učit v celém rozsahu daného stupně, tj, od první do páté třídy, po vystudování učitelství druhé stupně můžeš učit od šesté do deváté třídy. V jakých třídách nakonec budeš vyučovat závisí nazaměstnavateli, řediteli dané školy, kterou třídu ti šoupne a to se v průběhu kariéry může měnit.