Všímáte si při sledování filmů chyb?

Nejlepší odpověď
talka

VŠUDE!!!!! V knihách, v tisku – to nemluvím o netu a odpovedi.cz.

Další odpovědi
quentos

Ano, může mě z nich vzít čert. Jako angličtinář si všímám jednak chyb v překladu titulků, jednak chyb v češtině. Ty druhé jsou samozřejmě ovzvlášť tristní – autor scénáře by umět česky měl. Ale mnohdy se tak neděje – vkládá např. postavám do úst paskvily typu „jsi se“, „by jsi, "aby jsi“, „kdyby jsi'“… odkud pak mají lidi, kteří nečtou a jen čumí na televizi, umět správně česky?

Drap

Jen vyjímečně si všimnu nějaké nesrovnalosti, ale čas od času se stane.

iceT

Občas ano, ale nemám o nich říkat příteli, protože nemá rád, když do filmu kecám. Jednou jsem byla přesvědčená o velké chybě v Harry Potterovi, měla jsem dojem, že mu maskéři udělali jizvu na špatné straně čela, ale až na třetí koukání jsem si uvědomila, že su blbá já, a že Pottera vidím v zrcadle a proto jizvu na druhé straně.

gecco

Jak kterých – chyby logické mne ´ubíjí´ – takže se na takové filmy prostě nekoukám…
Chyby jiné asi ani nevnímám…
😉

anonym

Některé přehlédnu, ale všímám si počasí.Některé jsou do očí bijící. Nelze přece točit film, kde začíná jaro, najednou skočit do prvního sněhu a vzápětí je po žnīch. Ano, vím, že se točí film na přeskáčku, ale jakožto člověk žijící na vesnici a spjatý s přírodou, tak toto hned vidím.
Zrovna tak si třeba všimnu hodin na stěně.Děj pokračuje dopředu, ale hodiny ukazují třeba často o 2 hodiny zpět než v minulēm záběru.

Dochy

Občas… Zvlášť když se někdo snaží katastrofické drama a kvůli zásadním neznalostem je z toho nakonec fantazy… Ale to už pak nejsou chybičky toho typu kdy v historickém filmu z 15. století má někdo na ruce digitálky… Takové (pokud bych si jich všimnul) by pouze pobavily.

Šidlo

málokedy.....ja chyby nezvyknem vidieť

ibažeby boli tak blbé a absurdné a ešte aj vidím ten film už 5.krát.........

anonym

Jo,vím o tom a dokonce jsem sem vkládal jednou dotaz.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=k9MSzGxMwqo
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=chyby+ve+fil­mech

pucipuci

Jen proto se dívám na filmy… Ne,dělám si legraci,u filmů ani moc ne,pokud mě něco očividně netrkne,ale když se po x-té dívám na svůj oblíbený seriál,tak už poznám hlavně podle vlasů,z kolika záběrů ta zcéna byla zkompletována.

gecco

iceT – co Potter – ale zkus příteli ´kecat´ do zajímavého dokumentu…
😉