Vrbu – rozmnozim – jak ? -iv-

Doplňuji:
Dekuji vsem – s rizkama na me ale musite opatrne ! Ja znam jen veprove a kureci. ! 🙂 Byla jsem dost rozmazlovana a ted : ve 45 neumim vubec nic ! Bojim se , aby vam vsem ze me nebolely oci – z toho krouceni u mych otazek. ! ☹ iv-

Nejlepší odpověď
annas

Sázela jsem vrbu předloni, ale pro jistotu jsem dala několik proutků do vody, až pustily kořínky, zastrčila jeden do země. Aby se příliš vrba nerozrostla, vložila jsem proutky na doporučení zahradníka do koše a zakopala do země.
Máme na zahradě krásnou „kudrnatou“ vrbu.

Další odpovědi
tom004

Dobré poledne. Vezmi větvičku, píchni do země a je. Ona už si poradí.

elektrikář

Vrba se množí říky z proutků Tam kde jsme si před lety zapíchli vydličku a rybářský prut jsou už veliké keře.Dokáže vyrust i zasazená pomlázka.

hanulka11

Kroucenou vrbičku jsem si zasadila do velkých květníků, abych měla jarní výzdobu u dveří /no zasadila…zapíchla jsem větve do zeminy /a ony zakořenily a nyní už rostou a nikam ji nemusím chodit shánět . Každoročně spolehlivě obrazí.

http://img.na­dapenny.com/t20/111­10/nadap060718271­360230.jpg
Doplňuji:
nemusíš dělat řízky, prostě větvičku zapíchni, aby byla v zemi cca 15 cm a /nenaklepávej­jako řízek/

michael69

Poměrně spolehlivě řízky až na Jívu(Salix caprea).Ta z řízků moc nejde.

elektrikář

Vrbové řízky se říká větvičkám . Stačí zapíchnou do zemně pokud mají dost vlhka zakoření, NEMUSÍ SE SOLIT ANI OBALOVAT.