Vrbu - rozmnozim - jak ? -iv-

Doplňuji:
Dekuji vsem - s rizkama na me ale musite opatrne ! Ja znam jen veprove a kureci. ! :-) Byla jsem dost rozmazlovana a ted : ve 45 neumim vubec nic ! Bojim se , aby vam vsem ze me nebolely oci - z toho krouceni u mych otazek. ! :-( iv-

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Sázela jsem vrbu předloni, ale pro jistotu jsem dala několik proutků do vody, až pustily kořínky, zastrčila jeden do země. Aby se příliš vrba nerozrostla, vložila jsem proutky na doporučení zahradníka do koše a zakopala do země.
Máme na zahradě krásnou "kudrnatou" vrbu.

Další odpovědi:

Zlatý

Dobré poledne. Vezmi větvičku, píchni do země a je. Ona už si poradí.

Stříbrný

Vrba se množí říky z proutků Tam kde jsme si před lety zapíchli vydličku a rybářský prut jsou už veliké keře.Dokáže vyrust i zasazená pomlázka.

Zlatý

Kroucenou vrbičku jsem si zasadila do velkých květníků, abych měla jarní výzdobu u dveří /no zasadila...zapíchla jsem větve do zeminy /a ony zakořenily a nyní už rostou a nikam ji nemusím chodit shánět . Každoročně spolehlivě obrazí.

http://img.nadapenny.com/…
Doplňuji:
nemusíš dělat řízky, prostě větvičku zapíchni, aby byla v zemi cca 15 cm a /nenaklepávejjako řízek/

Bronzový

Poměrně spolehlivě řízky až na Jívu(Salix caprea).Ta z řízků moc nejde.

Diskuze k otázce

Stříbrný

elektrikář

Vrbové řízky se říká větvičkám . Stačí zapíchnou do zemně pokud mají dost vlhka zakoření, NEMUSÍ SE SOLIT ANI OBALOVAT.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.