Vratila jsem zdedeny dum po otci s vecnym bremenem,je to 3,5 roku,co jsem ho vratila,mam jeste sanci aby me vyplatili?

Rodinny dum a vyplaceni

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Nezlobte se, ale vaše otázka je vytržena z kontextu, bez kterého nelze smysluplně odpovědět :-(

Abych však byl ve své odpovědi konstruktivní, tak zkusím předpokládat tento scénář:

1. předpokládám, že jste se dříve v rámci dědického řízení stala podílovým spoluvlastníkem (patrně spolu s dalšími dědici)

2. předpokládám, že jste následně svůj ideální vlastnický podíl k domu ´vrátila´ ostatním dědicům

3. pokud pojem "vrátila jsem dům" znamená, že jste svůj podíl přenechala dědicům bez jakékoli písemné dohody a bez dohody o případné ceně..., pak se lze i zpětně domáhat úhrady přiměřené kupní ceny za tento ´přenechaný´ podíl

4. pokud však proti vám budou stát ´důkazy´ (myšleno hodnověrné svědecké výpovědi), které prokáží, že jste svůj podíl přenechala bezúplatně, tak to bude nejspíš problém... a bude záležet na úrovni důkazů a soudu, který pak důkazy bude muset rozsoudit.

p.s. ten poslední bod uvádím jako teoretickou alternativu, že nebude vůle se dohodnout a vám to bude stát "za to" se s ostatními dědici soudit...

----------

A nebo to bylo všechno úplně jinak...

Bronzový

já to vezmu lidsky,
pokud jste se zřekla dědictví,a stvrdila to podpisem ověřeným,tak už lhůta k odvolání nebo dovolání skončila,
jedině,že byste doložila,že jste to podepsala v tísni,nebo duševním rozpoložením ,nebo to podepsala pod jiným nátlakem,stačí na to svědek,který by to dosvědčil,ale vy musíte dát soudní návrh na rozhodnutí,raději advokátem

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.