Vrací se plná výše platby při propadlé letence, která již byla zakoupena předem či se tam započítají sankční poplatky?

Tedy za předpokladu, že je zájem od kupujícího o vrácení za propadlou letenku. Např. pokud se nepovedlo dostavit k odletu ze zdravotních důvodů? A je to třeba dlouhodobý problém, takže dostat jiný let by nebylo řešením. Vrací tedy zpět peníze či jsou tam třeba něco jako saknční poplatky nebo se z toho odečte daň?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem odpověď společnosti Ranair, myslím si, že to bude i jinde podobné,.

https://www.ry­anair.com/cz/cs/u­zitecne-informace/centrum-pomoci/nejcastejsi-dotazy/zmeny-letu-a-vraceni-penez#0-1

V odkazu najdete dotazy a odpovědi na ně.

"Všechny lety společnosti Ryanair je možné změnit, ale nelze je zrušit.

Pokud nemůžete cestovat, nemusíte nás o tom informovat. A pokud nemůžete využít svůj odchozí let, můžete přesto absolvovat svůj zpáteční let.

Data/časy/trasy letů a jména v rezervaci je možné změnit až 4 hodiny před časem odletu v sekci Správa rezervace, za předpokladu, že jste se dosud neodbavili. V takovém případě prosím kontaktujte naše telefonické centrum

Pokud svůj rezervovaný let neabsolvujete, zaplacená cena letenky a poplatky jsou nevratné, ale do jednoho měsíce od data cesty můžete požádat o vrácení zaplacené Vládní daně. Za vrácení vládní daně se účtuje administrativní poplatek. Pokud je částka, která vám má být vrácena, nižší než příslušný administrativní poplatek, k vrácení nedojde."

"V případě úmrtí nebo závažného onemocnění, které zákazníkovi znemožňuje cestovat, je možné za danou rezervaci dotyčného zákazníka a dalších osob v rámci stejné rezervace, dle našeho uvážení, vrátit peníze.

Je-li to vhodné, můžeme také nabídnout změnu dat letů, a pokud před datem cesty obdržíme vhodné dokumenty prokazující výše uvedenou skutečnost, nebudeme na tuto změnu uplatňovat žádná omezení ani poplatky."