klob1

Vozidlo, které nelze provozovat, je v depositu a stále ČKP a další šmejdi požadují peníze.

Od roku 2014, z důvodu nemoci jsem vozidlo odstavil, bez náplní a všeho na strýcův pozemek sousedící se silnicí. Zároveň skončila STK. Jenže jsem neměl možnost jej opravit. Soused dělal problémy, když jsem chtěl něco na něm dělat, že mu to prý bliká žárovka. Byl jsem stejně nemocný a tak se tam vůbec ani na to nedostal. Tak auto rezatělo. Jen byla generálka motoru v roce 2013.
V roce 2020 město začalo dělat novou silnici. Auto jsme přesunuli do garáže. Jenže mi opět dost těžce onemocněla ještě mamka a já už nebyl schopný se tam jít podívat. Bohužel, před garážovými vraty posunuli silnici blízko a udělali tam zeď 1,6m vysokou a na to dali ještě 1,5m plot. Takže, když se otevřou vrata tak jsem na té zdi, je to 1,7m. Žádný sjezd tam už není jako před rekonstrukcí a ještě hned za tou zdí jsou veškeré inženýrské sítě. Do roku 2020 jsem stále platil Povinné ručení, jenže i peníze mi došli všude, když jsem od roku 2010 bez příjmu. Bohužel, jsem ani tam nic nemohl dělat, kvůli napadání sousedem. Takže nějaké to sem tam přispění za maličkost na Zdravotní od někoho také skončilo, když jsem tam nemohl.
Byl jsem na Dopravce, několikrát se ptát, co a jak. Tam mi řekli, že je hloupost to dávat do depositu, když je to proti úniku zabezpečené. Zaplacené to ještě bylo. Pak jsou s tím potíže, když by to chtěl někdo opět provozovat. Synovci říkali, že až budou velcí auto si dají dokupy, že se jim líbí, hlavně světla.
Spojil jsem se s pojišťovnou, že bych to povinné zaplatil déle. Pán mi řekl, že to nejde oddálit, ale že možnost je to přerušit. A pak si to sjednat znovu, až by to bylo potřeba. Tím, že to nebylo zaplacené v limitu, tak mi smlouvu vypověděli. Říkám zbytečné placení, když to není možné používat a ani nikdo to nemůže ukrást, či nějak zneužít. Právě, že jsem i tomu poradci z pojišťovny vysvětlil jaký je problém ohledně silnice.
Poradce říkal, že akorát jim zaplatím 800kč, za ty dny po uplynutí a bude vše vyrovnané.
Jen mi řekl, abych si zavolal na číslo ještě k nějaké paní. Ta mi řekla, že si to mám jen vyjednat s tou pojišťovnou a Dopravním. Všude nebyl problém. Za pojišťovnu poradce, to bylo a dopravka, také nic neměla. Že je vše v pořádku.
Od pojišťovny jsem dostal to ukončení smlouvy i to, že je vše uhrazeno.
Po roce mi sousedka, kde mám trvalý pobyt, přinesla s novinami dopis. Že dlužím pojišťovně, a že mají údaje z Dopravního, že auto jezdí. A dlužím pojišťovně nemalou částku. Tak jsem volal poradci, ten mi řekl, ať na to nereaguji, že jde o podvod. I na Dopravce tvrdili, že jsou to tzv. Šmejdi. Ať si zavolám na jejich kontrolní odbor. Tam mi řekli, že jim nic nedlužím a poslali mi také vyrozumění, že skutečně nic nedlužím a že mám vše zaplacené. Jenže pak začas přišel další výhružný dopis ještě s větším dluhem. Tak jsem tam zavolal na to číslo. Paní mi řekla, že to může být omyl, pokud mám vše vyřízené, ať se s tím nezabývám, ale aby to mohla zastavit, tak potřebuje moje rod číslo. Moc jsem to nechtěl dávat, jenže stále naléhala, že to jinak nezastaví, že nemůže vědět, jestli jsem to skutečně já, takto jedině mě může identifikovat. Tak jsem nakonec jej sdělil. Jenže pak přišel výhružný dopis z nějaké jiné kanceláře, že mám dlužit a ještě více. Napsal jsem, že s nimi nic nemám společného. Tak mi vyhrožovali soudem. Zkusil jsem právníka, bohužel byl na ně krátký. Sám řekl, že ten jejich podvod je dobře propracovaný, ale právo by mělo být na mé straně. I na dopravce mi řekli, že na to oni nemohou mít a kdyby to došlo k soudu, což prý jen vyhrožují, tak stejně bych to musel vyhrát.
Nakonec jsem auto raději dal do depositu, stejně na opravu nemám a hlavně není možné jej dostat celé ven. A někam ani odvést. Auto je neprodejné, rozprodat na díly také není možné. Eko likvidace není možná, tedy taková, abych dostal doklad o likvidaci. Protože zase jedině celé a to není možné dostat přes tu velkou překážku. Ukrást mi ho také nikdo nedokáže.
Nakonec se to dostalo k soudu. Nikdo z té druhé strany nebyl, takže ani nevím, komu jako mám dlužit? S nikým jsem nic nepodepisoval, nesepisoval smlouvu. Nic jsem nikdy nepůjčoval.
Samosoudce a zapisovatelka a já tam byl. Soud dal zapravdu jim Šmejdům, že i když jsou tam překážky, které zamezují užívání dané věci, tak stejně všechny vozidla musí mít Povinné ručení i když jsou v depositu, jakmile existuje záznam v dopravním, tak je to jedno a musí se platit podvodníkům. Takže já jsem měl jen smlouvu s pojišťovnou a s jinou jsem nic neměl sepsaného, nepřeváděl vozidlo, stále jen tu jednu.
Zkusil jsem se odvolat na Ústavní soud, jenže tan odepsal, že původní částka je bagatelní a, že soudu do rozhodnutí nebude zasahovat. No jo, ale každý z nich bere částku tu první, ale ve skutečnu je moc vysoká, že to není možné nikdy snad zaplatit, protože jsou tam další poplatky za vše možné.
Samosoudce (Předseda), že auto mohu rozřezat a rozprodat, když to nejde celé ven. Jenže na dopravce mi řekli, že kdybych to takto udělal (to nesmím ani kus z toho), tak mi napaří pro změnu dopravka pokutu 50tis.
Takže, byla daná částka na splacení. Jenže ani samosoudce nevzal potaz, že ani nemám na zaplacení Zdravotního, takže tuplem pro ty šmejdi peníze nemám také. No, zkusil jsem to nějak splácet půjčovat si jinde u kamaráda, jenže to nejde. Stále, když se musím starat o dva těžce nemocné lidi, Strejda Alzheimer a moc nechodí, mamka už Rakovinou vybraná komplet tělo po několikáté a nemůže se toho zbavit a já? Střeva špatná, krvácení, bolesti, psychika. Takže velmi často se nikam nedostanu. Už několik let toto. A od nich se také z důvodu nonstop péče nedostanu. Nemám vůbec žádný příjem právě. Takže není šance něco někde platit, tak se dostávám stále do dluhu a navíc i Zdravotního, které si stále musím hradit. Teď jsem ještě bez dalšího auta, které jsme používali na ježdění.
Stále mi posílají obsílky hlavně ti šmejdi. Ještě, když to nebylo od soudu nabyté právní moci, ale rozhodnuto, tak Ti šmejdi mi poslali obsílku s dalším dluhem pod jiným číslem, nežli bylo číslo původní a na to samé.
Už jsem měl zaplacené co od soudu tu částku, byla určená, díky kamarádovi zaplacenou. Ten právník on není dlouho, co mi psal ty papíry a doklady pro soud, tak pak zjistil, že oni si stejně počítají dál peníze, když prý to zaplatím, tak stejně to bude do nekonečna. Tak to je fakticky hnus. Prý se toho nedá nijak zbavit.
A dnes mi poslali z úplně jiné kanceláře také, že dlužím zase pod dalším číslem a za to samé auto a ten samý dluh.
Auto jsem původně chtěl jen si nechat, je to vzpomínka na umřeného tátu, který mi na auto přidal, když se nemohl nikam moc dostávat po lékařích, popř. by synovci jej dali znovu dohromady, jenže nyní to nebudou jak dostat, já se na něho moc nadřel, abychom ho tehdy měli, 2,5 roku jsem auto tehdy opravoval od šroubku do celku, i když dnes je jak šrot, jak tehdy bylo odstaveno. Prodat se nedá, zlikvidovat také ne. Problém je s tou zdí a silnicí, která je moc vysoko na té zdi. A je přemístěna přímo k baráku, který je pod úrovní silnice a zdi s plotem. Dříve to tak nebylo. A nikdo novou silnici bourat nenechá, nehledě, že tam hned vede všechno možný.
Už nevím co dělat a jak to udělat? Když Samosoudce s těmi šmejdy mě tlačí na nějaké rozprodání, rozřezání, ale dopravka zase, že to nesmím jinak další potíže? Není to ani možné, aby to někdo tzv. ukradl a byl problém vyřešen? Dokud ho budu mít, budu muset platit, ale to placení nikdy neskončí?
Prosím poraďte! Ten mladý právník, i když se radil, moc nepomohl. Děkuji.

Odpovědi
Kryšpín

Hele brachu pokud je to pravda zavolej novináře nejlépe z bulváru a část národa bude mít počteníčko.

elkon

Zde je možnost kontaktu do pořadu Černé ovce, který pomáhá např. i proti různým šmejdům. A začal bych příběh tím zazděným vjezdem.
https://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1097429889-cerne-ovce/

Pepa25

Dohled nad ČKP vykonává v souladu se zákonem o pojišťovnictví Česká národní banka. Těm se dá napsat zadarmo. Ale zákony nezmění …

Rokio

Tohle není otázka. Otázka končí otazníkem.

Poraď se s právníkem.

cochee

To auto mělo mít dávno RZtky v depozitu – proto se to dělá, aby kára, o které majitel/provo­zovatel ví či aspoň tuší, že bude delší dobu nepojízdná, nemusel platit povinné. Pokud chci pak auto znovu postavit na značky, musím ho dát do pucu tak, aby prošlo technickou (na tu jej musím přitáhnout na podvalníku, protože bez RZ nesmím na cestu), pak uzavřít novou smlouvu na povinné a s těma papírama pak jdu na dopravku zrušit depozit. Teď nevím, jestli náhodou auto nemusí absolvovat kromě technické kontroly taky evidenční kontrolu.

klob1

Jo, v tom Novém zákoně, je. ČKP je povinné nejprve upozornit Dopravní Inspektorát, který pak to prověří a koná. Bohužel jsem to nevěděl. Oni se jen opírají o nějaký údaj z dopravky, který ani nemusí být správný. Právnici mi tehdy říkali i na dopravce. Že ČKP to nemůže brát jako skutečný stav. A tím soud to nemuže brát jako důkaz.
Jenže z čeho bude obyčejný člověk vycházet? A komu má pak věřit? Právníkovi, dopravce, Pojišťovně?
Navíc i Kontrolní úřad Pojišťovny mi dal doklad, že je vše v pořádku a vše je uhrazené!!!

klob1

Cochee.
Ale to auto mělo Povinné ručení normálně placené. Jenže pak jen kvůli systému v Pojišťovně to nešlo udělat, tak to vypověděli. A navíc jáá před těmi lety byl na dopravce ejn se řídil, co řekli. Auto v depositu, muselo něco po 1/2 roce nebo po roce zrušeno Eko. Nebo prostě v provozu. takže Deposit tehdy byl nesmyslný a proč deposit, když auto mělo ručení, jen ne STK a nemohlo nic způsobit? Pak v tom 2020 udělali ten hnus ještě k tomu. Pak se to stalo s tou Pojišťovnou a jen jsem dal na toho poradce. Pak to nemělo ručení už ani smysl a účel, pro který se hlavně vždy zřizuje. Takže neplní vůbec svůji podstatu účelu. A jen jsem to měl, že co Pojiš´tovna, dopravka tvrdí, že tak je??? Pak, když mi na dopravce řekli, že ten zákon o depositu se mění, tak šlo do depositu, jen nesmím z toho auta nic třeba prodat auto musí být v celku, jinak pokuta 50tis.
Kolikrát lidi právě jezdí po silnicích a nemají nic. A těm nic neudělají??? To bych chápal, ale tento případ je úplně jiný. Jak právník řekl dost zapeklitý. A zákon tohle nezná, takovouto situaci. Ten řeší právě běžný, který může být ve většině případů.

klob1

Jo a bacha kupa lidí také bude nešťastných, až jim to naskáče. Máte registrované elektrokola, koloběžky, elektromobili? Určitě hlavně ti dvoje první ne! Ten soudce mi říkal, že jestli mám, tak ať si sjednám, protože pro ně to také od r2018 platí! Pokud bude mít i obyčejné kolo výrobní číslo, tak musí také jej mít! To čučím. Já to nemám a někde ve sklepě je kolo z roku 1,2,3.

klob1

Právě, že ten zákon může mít dvě vysvětlení a záleží, jak posuzující ho vyloží. Jenže i na podplaceného je zákon krátký.
Ani ten Ústavní soud neřekl, přímo, jak má ten výklad být??? K čemu se přiklání.

Sama ČKP na stránkách má jasně napsáno:
Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (nazývané též povinné ručení) je zákonnou povinností každého vlastníka motorového vozidla. Představuje totiž nezbytnou podmínku k tomu, aby vozidlo mohlo být provozováno na veřejných komunikacích. Kryje škody, které jsou způsobené vozidlem ostatním a chrání tak pojištěného před možným nepříznivým finančním dopadem nároků poškozené strany.
Takže i tehdější právníci tvrdili, že já nemohu tím nic způsobit. Viz v textu. A navíc, pozbýbá smyslu ohledně těch všech okolností. Nemožnosti cokoliv s vozem dělat. EKO likvidace není možná, prodej není možný, ukrást není možný. Náplně tam enjsou, takže nic nevyteče. Vůbec nic…takže nic nemůže na té komunikaci způsobit.