Bronzový

Voli byste nájem bytu s realitní kanceláří, nebo raději bez ní ?

Má smysl zaplatit za zprostředkování nájmu bytu jeden měsíční nájem jen proto, že Vás na místo doprovodí realitní makléř ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud může nájemce kontaktovat pronajímatele, tak je nesmysl platit zprostředkovatele.

Další odpovědi:

Stříbrný

Kdybych se měla znova rozhodnout, tak zase asi realitku, stojí to sice moc peněz, co oni chtějí, ale nemusím se o nic starat, všechno zařídí oni a já jen podepisuju, je to lepší.

Rozhodne bych volil bez realitky

Stříbrný

Vodím realitky do služebních bytů a kanceláří, pak i do soukromého domu. Vždy je na objektu umístěno moje telefonní číslo, představuji se vždy jako správce objektu, v domě kde bydlím vždy zdůrazním, že zde bydlím mnoho let, přesto zájemce zaplatí realitce 8500Kč, aby dosat telefonní čáslo na mne, abychom spolu udělali níjemní smlouvu a předali si byt..
Opravdu realitka vybera za 10-30 minut práce 8500Kč.

Pokročilý

Těžko radit. Máte-li dobré reference na nějakou RK, peněz bych asi nelitovala. Oslovit neznámou RK je stejné riziko jako jednat s pronajímatelem přímo. Konečně,
i on si třeba řekne o jeden až několik nájmů předem!

Dobrý den, doporučuji knížku Realitní kuchařka, osobně mi moc pomohla,když jsem hledal i nabízel bydlení. Ušetřila mi mraky peněz za realitku a ještě ukázala způsoby, jakými lze vydělat. Úvodní ebook se dá stáhnout úplně zdarma z webu www.realitnikucharka.cz

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.