Muffz

Vnímáte při řízení všechny dopravní značky a jejich počet?

Když jsem dneska jel do práce, tak jsem se klasicky nudil a sledoval vše okolo. Uvědomil jsem si, že přehlížím velké množství různých značek. Samozřejmě si všímám maximálních rychlostí, přechodů, zákazů odbočení atp., tedy těch, na kterých jsem přímo závislý. Ale to kvantum značek s maximální povolenou výškou auta, okruhů k objíždění obce, různými texty atp. přehlížím. Navíc v Ostravě je téměř co 10 metrů nějaká značka.

Tak si říkám, jestli neuděláme soutěž, kolik značek napočítáte při cestě do práce? Vítěz nedostane nic, ale každý účastník si procvičí počty.

Nejlepší odpověď
Drap

Osobně se musím ze soutěže odhlásit. Nejezdím do práce.
Je logické, že i když člověk si při řízení všimne všech značek, některé okamžitě vypouští. Pokud jede osobákem, tak ho nebude zajímat maximální výška, ani dovolená váha a podobně. Kdyby jel s kamionem, bude tyto plně registrovat.

Další odpovědi
autacek

Na známé trase jezdí řidiči většinou po paměti, navíc značky co tě nezajímají běžně vypouštíš, když nechceš zastavit, nezajímá tě zákaz zastavení, když jedeš osobákem, většinou nesleduješ maximální výšku ani šířku, atd.

Pokud dojde ke změnám, je to nebezpečné a proto ba to upozorňují často i velké cedule.

V cizím prostředí jsou řidiči trochu obezřetnější, což je pochopitelné.

Mimochodem, kdybys měl sledovat každou značku, chodce na chodníku co se nedej bůh chystají přejít, provoz před sebou i kolem sebe, tachometr abys nejel o kilometr rychleji, atd., tak bys nikam nedojel, musíš si z toho vybírat priority, pro to ale nemají policisté příliš pochopení.