lebooyah

Je možné, že po požití alkoholu je člověk vtipnější, nebo i rozumnější než normálně?

Chtěl bych se zeptat jestli je možné, že po požití alkoholu je člověk vtipnější nebo i rozumnější než normálně. Myslím to ta, že normálně třeba nejsem schopný normálně mluvit s lidmi, vtipkovat atd. a třeba i po loko alkoholu se to změní. Nebo je to spíše psychicky ?

Původní neotázka
Vliv alkoholu

Nejlepší odpověď
Cenobita

Je to dáno tím, že alkohol (ale i některé jiné návykové drogy) dokáže odbourávat zábrany, člověk bez zábran není ani tak vtipnější, jako se projevuje otevřeněji, což může v konečným výsledku působit vtipněji. Po alkoholu člověk rozumnější nebude čím více vypije tím to bude horší až bude neschopný slova 🙂

Naopak vystresovaný člověk bude jak uzlíček nervů bez vtipu a k politování.

Další odpovědi
annas

Mohl jste využít archiv, podobných otázek je několik.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=n%C3%A1lad%20po%20al­koholu

Neřekla bych, že je člověk rozumnější, ale vtipnější může být, ztrácí i zábrany. a spíš řekne, co si doopravdy myslí, co má uložené ve svém podvědomí atd.

Záleží samozřejmě na množství vypitého alkoholu, zda jde o pravidelnou konzumaci atd.. Každý jedinec reaguje jinak, někdo se usmívá, je mnohomnluvný, uvolní se, jiný je agresívní atd.

Při opilosti jde o ztrátu kontroly, takže deformaci myšlení a jeho projevů. Proto u někoho může alkohol drasticky změnit povahu, tedy chování, může to být krátkodobě, ale i dlouhodobě – alkoholik zhrubne, ztrácí morální zábrany – nevinný flirt s ženou, která je nablízko, dokonce sexuální obtěžování, chybí sociálního cítění atd.

klumprt

Subjektivně nepochybně. Na sobě jsem vypozoroval, že sedmička červeného vína působí na mě jako elixír nápadů. Více vína už ten stav zhoršuje, méně vína nemá ještě takový efekt. Myslím, že naši předci moc dobře věděli, proč lahvují víno zrovna do sedmiček.

Akorát to musím považovat pouze za subjektivní. Dosud se mi nepodařilo své skvělé myšlenky zachytit třeba písemně, aby bylo možné je po vystřízlivění kriticky zhodnotit. A v paměti se mi uchovávají jen velmi stručně a útržkovitě.

zjentek

Je to dost možný.
Někteří špatně řídí auťák a sotva si loknou, tak hned jedou, jedna báseň!

lota

Možné to je, alkohol odbourává zábrany a dává tak prostor i vlastním schopnostem.