MrGandy

Jaké jsou použité materiály při stavbě domu v reality show Vítejte doma??

Zdravíčko, dnes jsem letmo viděl závěr Reality show „Vítejte doma“… Jaké jsou použité materiály při stavbě domu? Dobrá izolace, apod.. Ve výsledku dům vypadá velice pěkně, ale během stavby to vypadá, jako by ho dělali ze sirek a papíru…

Odpovědi
pokazdejinak

používají materiál té firmy, která jim ten pořad sponzoruje ;)

viděla jsem občas pár dílů, ale název nevím… každopádně tento způsob stavění v USA poměrně běžný, jen to málokdo stíhá do 7 dnů – pak když se někudy prožene tornádo nebo hurikán, jsou všude vidět třísky a ne rozmetané cihly… zase na druhou stranu po takové pohromě můžou relativně rychle bydlet znovu pod střechou (pokud byli pojištění)

Pájo

Ve Vítejte doma! (Extreme Makeover: Home Edition)
http://www.csfd­.cz/film/257705-vitejte-doma/
vybetonují zkladovou desku nebo suterén, pak sestaví samotný dům z dřevěných dílců („panelů“). Celé je to dřevostavba. Dílce obvodových a nosných „zdí“ jsou tvořeny dřevěným rámem, OSB deskami a izolační vrstvou uvnitř (předpokládám, že mají alespoň základní nátěr proti vlhkosti, plísním a škůdcům). Zvenku příjde jako podklad fótie, ta je překryta dřevěným obkladem, obkladem z umělého kamene apod., zevnitř dají sádrokartony. Vše se odizoluje, načančá a „dům“ je hotov.

Prodejci moderních dřevostaveb tvrdí, že tento trend dorazil konečně i k nám do ČR, říkají tomu nízkoenergetické dřevostavby… přitom to tu máme už delší dobu v podobě okálů ( https://www.go­ogle.cz/search?q=ok%C3%A­1l&client=fire­fox&hs=jmi&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&channel=sb&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=bUk3U4qi­OcGVtQb9zYGoD­Q&ved=0CDcQsAQ&biw=1600&­bih=718 )