hapiky

Věříte tomu, že nedávný diplomatický střet Ruska versus ČR vyzněl jako naše velké vítězství?

https://plus.roz­hlas.cz/tomas-klvana-rusko-v-souboji-s-ceskem-prohralo-8476203

Zatím to vypadá a zřejmě tak i skončí, že se Putin přepočítal? Aspoň v tom, že nesprávně vsadil na moc a vliv Zemana?
Samozřejmě Putinovci budou doufat a tvrdit, že Putin ještě neřekl poslední slovo, ale to je jen jejich zbožné přání.

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě, že je to naše vítězství. Rusko zakázalo dovážet některé věci, a mnoho dalšího toho může přijít. Výpadky v našem exportu ráda nahradí Francie a Německo. Z toho je zcela jasné, že už na tom vyděláváme teď. Je nám ale třeba více takových vítězství.

Další odpovědi
aliendrone

Ale no tak. ČR nemá pozici, aby ZVÍTĚZILA v jakémkoliv sporu s JAKOUKOLIV velmocí, vždy z toho vyjde hůře, než druhá strana. To je dáno naší reálnou pozicí/možnostmi. Musíme prostě hrát s tím co máme a ruku na srdce – nemáme skoro NIC. :(

Odmyslím očividný výpad proti Zemanovi, který je solí v očích hurávlastenců, kteří jsou tak jako tak zaprodaní MNOHEM VÍC, jen trochu jinde (viz podsouvání že je Putinův chábr, jindy zase prozměnu Číny a vůbec co se aktuálně hodí).

Odmyslím i nesmyslné plky, že „ruský trh pro nás není důležitý“. Tohle může tvrdit jen idiot NEBO to napíše propagandista, když cílovou skupinou jsou IDIOTI. :) Že už doplácíme je známo (ovšem jen těm postiženým popřípadě jinak zainteresovaným), to ovšem propagandistu nezajímá. (Viz např. zaražený export našich krmiv, hmm, proč s námi Němci nejsou solidární a prodávají tam o 106 a přebírají naše pozice?)

Jako JEDINÉ pozitivum vidím to vzájemné omezení diplomatických činitelů. My stejně nemáme na financování rozsáhlého zpravodajství v Rusku, takže mezi těch 25 diplomatů se těch našich cca 6–10 špionátorů (odhaduji) v pohodě zamíchá, Rusové v tomhle ohledu to schytali MNOHEM citelněji. (Je známo, že na ruských ambasádách pod diplomatickým krytím zpravodajsky pracuje naprostá většina personálu a s ohledem na jejich počet PŘED aférou mají teď slušně zkomplikovanou situaci.) Ale to je asi tak vše, co jsme vytěžili.

Jinak je článek typickou ukázkou tendenční a manipulativní propagandy. :)

Kepler

Tak trochu by se to takto dalo brát, ale pro Rusko je to jako výstřel ze špuntovky. Víc mi lahodí události předcházející (odstraňování jejich válečnických symbolů, soch „osvobotitelů“ apod.) Rusové se dostávají do mezinárodní politické i ekonomické izolace už několik let a doufám, že v té samovazbě i chcípnou.

Ametyst

Dobře naaranžovaný střet vedl jen k tomu, že Rusko bylo vyřazeno z tendru na dostavbu Dukovan. Takže zelenou ideologií posedlá EU, která se bojí i čisté jaderné energie, bude mít na svědomí naši apokalyptickou energetickou budoucnost. Polopatě řečeno budeme trávit večery v zimní bundě při svíčkách u studeného radiátoru. Eurohujeři nemohou být šťastnější.

da ny

Domnívám se, že Putin moc dobře ví, jak si v té a současné době, doma, v ČR „stál/stojí“pre­zident Zeman.
„Putinovec“, ani rusofil nejsem ;D Lze logicky předpokládat, že tam, kde bude Rusko moci, nám to Putin „spočítá“. Je sice ješitný, jako většina mužů (hlavně těch s mocí). Ale není „blbej“. Co pro něj/ně bude výhodné, zachová, případně upřednostní (ze států EU, Česka nebo zemí mimo EU).
Budou jiné „priority“ (vstup Ukrajiny do NATO a jiné „lahůdky“).
Celkem se v těchto otázkách přikláním k i názorům M. Kocába.
Výhra? Je to možná spíše boj na naší politické scéně. Boj a divadlo, mezi nimi a pro „voliče“..
Poslední věta ve Vaší podotázce mne trochen pobavila. Domněnky o názoru putinovců. Takto „samozřejmě“ by to nerežíroval snad ani W. Oliver Stone. :)

plebs

Samozřejmě velké vítezství jsme vedeny u zelených ruských mozků jako nepřátelský stát v případě konfliktu je hlavní jaderný úder proveden na USA, Německo, Anglií, Francií a ČR

JežíšKristus

V Rusku tak nevyzněl určitě. Tam jsme za diletanty. Zbytek Evropy to zase tolik nezajímá. A většinu Čechů také ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

plebs

Proběhlo tiskem vyšetřování přebrala FBI a do začátku podzimu je vše vyřešeno což je za dvacet dní poté proběhne řádný soud a Vrbětice budou ukončeny.

aliendrone

Aby si to někdo špatně nevyložil s tím „jediným pozitivem“ ohledně špiónáže. Vůbec NEPOCHYBUJI, že Rusáci zde mají stejnou pozici, jako kdysi naše rezidentura ve Vídni, které se s trochou nadsázky říkalo „Krajská správa StB – Vídeň“. Takže jde spíše o Pyrrhovo vítězství. :(

hapiky

da ny: Není zrovna prospěšné si znepřátelit nějakou velmoc, Je ale dobré, když se umíme zachovat jako suveréní stát. To, že museli zavřít svoji střední školu kvůli nedostatku učitelů, kteří se museli poroučet domů, s tím asi nepočítali. Dobře jim tak. Teď to máme šul-nul a můžeme začít znovu jako suveréní stát, ne jako někdejší satelit.

da ny

Jak píše aliendrone, zdánlivé „vítězství“ mohlo uspokojit ego některých (spíše naivních, neznalých) Čecháčků.
Jedna zavřená škola je kapka v moři. Po staletí jsme přece byli a jsme něčí satelit….

hapiky

da ny: Doufám, že nepovažujete dnešní stav za nějaký satelit Bruselu.

hapiky

Drap: Máš nějaký odkaz, nebo tak jen plácáš jako vždy, když ti někdo šlápne na kuří oko v podobě Ruska?

Drap

Bohužel, nemohu si pamatovat, co kde jsem četl, nebo slyšel. Je to zpráva z oficiálních médii. A pokud tady někdo plácá nesmysly, tak jsi to ty.