paul1

Věděli jste, že „Pyšná princezna“ se dožila sto roků?

Paní Alexandra Myšková žije v Norsku. Ve svých letech cestuje i do ČR.
https://www.bles­k.cz/clanek/ce­lebrity-ceske-celebrity/710251/nej­starsi-herecka-alexandra-myskova-slavi-100-let-raz-z-pysne-princezny-ji-opustil-kvuli-vranove.html

Nejlepší odpověď
annas

Alexandra Myšková v Pyšmé princezně nehrála, ale její manžel Vladiomír Ráž se hned v první den natáčení zamiloval do Aleny Vránové, princezny Krasomily. Rozpadla se 2 manželství

https://www.bles­k.cz/clanek/bi­jak-filmove-hvezdy/172084/po­hadka-pysna-princezna-rozvratila-dve-manzelstvi.html

--
životopis herečky.Myškové

Svou první zkušenost s filmem učinila Myšková drobnou rolí vězenkyně ve válečném dramatu DALEKÁ CESTA (1949). Na následujících deset let se Myšková ve filmu odmlčela, což do značné míry souviselo s jejím otevřeně kritickým názorem na tehdejší režim. Znovu se objevila až v menších rolích například ve filmu ROMEO, JULIE A TMA (1959), v psychologickém dramatu ZKOUŠKA POKRAČUJE (1959) hrála herečku Evu Malátovou. Následně ztvárnila menší role v dalších filmech, například v roce 1961 hrála ve čtyřech titulech. Poslední filmovou rolí Alexandry Myškové byla postava řeholnice v kriminálce DŮM ZTRACENÝCH DUŠÍ (1967). O rok později pak hrála ještě sekretářku v televizním filmu SPRAVEDLNOST PRO SELVINA (1968).

Od roku 1961 se Myšková realizovala také pedagogickým působením na DAMU. Svůj postoj ke komunistickému režimu dala nakonec najevo v roce 1970, kdy emigrovala do Norska. Také zde vyučovala herectví, později byla v Oslu také divadelní režisérkou. Myšková byla třikrát vdaná, jedním z jejích manželů byl kostýmní a jevištní výtvarník Zdeněk Seydl (1916–1978).

https://www.fdb­.cz/lidi-zivotopis-biografie/32554-alexandra-myskova.html

Je vidět, že v Pyšné princezně nehrála.

Další odpovědi
elkon

„Pyšná princezna“ byla Alena Vránová.

_Bůh_

„Přijala, v Praze ji uvolnili, ale když si chtěla pobyt znovu prodloužit, už musela porušit zákon. Z jejího odchodu se tak stala emigrace.“
Takže ta ženská je zločinec?

Drap

Nevěděl, protože jí ještě deset let chybí.

paul1

Omlouvám se, nějako jsem se překouknul.