Lukes888

Ve kterém roce se začaly v USA a Československu prodávat první televizní přijímače?

Zdravím. Zajímá mě Ve kterém roce se začali v USA a Československu prodávat první televizní přijí

Nikoliv začali, ale začaly – ty přijímače.

Nejlepší odpověď
mosoj

Samotný pojem TV vznikl v roce 1900 !!

¨1. TV vysílání začalo v USA v roce 1928 a ve Velké Británii v roce 1929. BBC začalo v TV vysílat od roku 1935. V USA začalo pravidelné barevné vysílání v roce 1954.
2. ČSR se začalo s televizním vysílání experimentovat v roce 1935.
Pravidelné vysílání začalo z vysílače Petřín v roce 1953.

1. televizní přijímač československé výroby byl Tesla 4001 a Tesla 4002 A.

Ceny se pohybovaly kolem 2500 – 3000 Kčs. Hodně peněz na tehdejší dobu. Nicméně TV byla takový fenomén, že lidé tak jak poznávali, přijímače kupovali.

Další odpovědi
smokingman

To by mě taky zajímalo.