Gestas

Ve kterém roce se narodil nejstarší člověk, se kterým jste kdy mluvili?

A myslím absolutně nejstarší, ne kolik mu bylo, když jste spolu mluvili.

Nejlepší odpověď
annas

V předminulém století – žena narozená v r. 1895, muž v r. 1888.

Našla jsem v jednom záznamu, rok narození 1885., nikoliv 1895.
Ve stejné rodině se nejmladší sourozenec v r. 1902, když se nejstarší ženil ve 25 letech, takže ten se narodil v r. 1877.

Všichni se dožili vysokého věku.

Další odpovědi
Kepler

Jako dítě si matně vzpomínám na prababičku, matku mé babičky, která se narodila v r. 1906. Rok narození neznám, ale muselo to být někde mezi 1880 a 1890.

da ny

Prababička nar. 1888

led

Presný rok nepamätám, ale tento Gruzínec narodil sa začiatkom 50-tych rokov 2.polovice 19.storočia. Vtedy mal cez 100 rokov. Ale ak pozerám na svoje rozhovory (filtívne) tak to bol napríklad Seneca s jeho Dialógami, alebo jeho o niečo starší rovesníci Kristus a jeho Apoštoli. Prirodzene v čase našich rozhovorov už boli dávno mrtví, ale ich posolstvá, ich diela sú živé dodnes.

Radius

Jako dítě jsem mluvil s mojí prababičkou nar. 1896, dobře si na ni vzpomínám, jinak dožila se 83 let.

Rokio

Byla to moje prababička a narodila se před více než devadesáti lety. Nepamatuji si přesný rok narození, ale bylo to několik let po vzniku Československa. Bohužel už asi deset let nežije.