Avatar uživatele
Gestas

Ve kterém roce se narodil nejstarší člověk, se kterým jste kdy mluvili?

A myslím absolutně nejstarší, ne kolik mu bylo, když jste spolu mluvili.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Kepler, Rokio, Henry1660 před 2105 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

V předminulém století – žena narozená v r. 1895, muž v r. 1888.

Našla jsem v jednom záznamu, rok narození 1885., nikoliv 1895.
Ve stejné rodině se nejmladší sourozenec v r. 1902, když se nejstarší ženil ve 25 letech, takže ten se narodil v r. 1877.

Všichni se dožili vysokého věku.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jako dítě si matně vzpomínám na prababičku, matku mé babičky, která se narodila v r. 1906. Rok narození neznám, ale muselo to být někde mezi 1880 a 1890.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Prababička nar. 1888

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Presný rok nepamätám, ale tento Gruzínec narodil sa začiatkom 50-tych rokov 2.polovice 19.storočia. Vtedy mal cez 100 rokov. Ale ak pozerám na svoje rozhovory (filtívne) tak to bol napríklad Seneca s jeho Dialógami, alebo jeho o niečo starší rovesníci Kristus a jeho Apoštoli. Prirodzene v čase našich rozhovorov už boli dávno mrtví, ale ich posolstvá, ich diela sú živé dodnes.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radius

Jako dítě jsem mluvil s mojí prababičkou nar. 1896, dobře si na ni vzpomínám, jinak dožila se 83 let.

Upravil/a: Radius

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Byla to moje prababička a narodila se před více než devadesáti lety. Nepamatuji si přesný rok narození, ale bylo to několik let po vzniku Československa. Bohužel už asi deset let nežije.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek