Gonfaloniér

Ve které době se odehrává série Piráti z Karibiku?

Hlavně první tři díly.

A ano, příběh je fiktivní, stejně tak asi i většina postav, ale vzhledem k různým událostem a situacím tam by se to mělo odehrávat mezi nějakými lety.

Nejlepší odpověď
Anikitos

Na přelomu 17. a 18. století. S nejvyšší pravděpodobností v 90. letech 17. století.

Ovšem celé je to jen příběh a myslím, že všechny postavy tam byly fiktivní, teda kromě „Černovouse“ Edwarda Teache, který byl ztvárněn ve 4. díle, kde také zemřel. Skutečný Černovous zemřel roku 1718 ve věku 38 let, a protože mezi 3. a 4. dílem pirátů není dlouhá časová prodleva, mohlo by to být někdy v této době. Jenže od toho se nedá moc odrazit, protože si tvůrci berou historii jen za takovou pomůcku, na které vytvářejí svůj příběh (navíc první tři díly byly od jiného tvůrce než ty ostatní, takže počty mohou být upravené, jak se hodí).

Ve druhém a třetím díle se zápletka točí kolem Bludného Holanďana, jehož pověst má počátek asi v 17. století. Jenže ani tohle nám moc nepomůže, protože Bludný Holanďan se vyskytoval v příbězích a byl údajně několikrát spatřen až do 19. století.

Co by nám tedy mohlo prozradit, kdy se děj odehrává jsou asi místa, která se ve filmu vyskytují. Převážná část prvního dílu se odehrává v Port Royal a všiml jsem si, že tam taky byla zmínka o Nassau. Přístavní město Nassau se dříve jmenovalo jinak a takhle se mu začalo říkat až v roce 1695. A to hlavní je, že Port Royal bylo zničeno (skoro celé potopeno) v roce 1692 a poté už nevyužíváno. Takže by se to mělo odehrávat asi těsně před rokem 1692.

Historická fakta zde ovšem moc nehrají roli. Vše může být promíchané, upravené atd.

Kromě oblečení aj. bychom měli děj zařadit do konce 17. století, a to už obzvlášť proto, že 17. a 18. století je takzvaným Zlatým věkem pirátů (bukanýrů v Karibiku), počátek většího rozmachu anglické koloniální éry (vychodoindické společnosti*,..).

Port Royal a Nassau byly založeny (převážně) francouzskými piráty a staly se z nich jejich základny. Později je ale obsadili angličané a staly se z nich hlavní pevnosti pro boj proti pirátství. I tak se tam ale ještě hodně pirátů vyskytovalo, totiž přesněji korzárů = námořní loupežníci, kteří mají povolení k pirátství od státu, za účelem předávání nepřátel státu.

Jinak jak už jsem zmiňoval, tak snad všechny postavy z prvních třech filmů jsou fiktivní (včetně guvernéra Swanna, komodora/admirála Norringtona, lorda Becketta anebo všech pirátů).

(*Východoindická společnost byla sice založena už Alžbětou první a Stuartovci se hned na jejím začátku přičinili o její dobrý rozjezd, ale za revoluce a Cromwellovy ‚slavné‘ „republiky“ zcela zaostávala.
Tak i kvůli moci Britského impéria jakou mělo ve filmech by se dalo očekávat, že se to odehrává kolem roku 1700).

Ve třetím díle se ve filmu mluvilo o KRÁLI a jestliže se má příběh odehrávat v 90. letech, tak jím je Vilém III. Oranžský. Jenže ve 4. díle se vyskytuje král Jiří I. a hraje zde i Černovous, které mu by v prvních třech dílech vzhledem k letopočt ům mělo být něco přes deset let a ve čtvrtém díle zemřel, což by zase znamenalo, že mezi 3. a 4. dílem je skoro 30 prodleva, což ke blbost. Ty počty v takových filmech prostě nikdy nesedí.

Přesná odpověď by zněla, že se filmy neodehrávaji v žádném přesném roce, protože je to celé fiktivní a přemíchané. Časově by to ale odpovídalo konci 17. století.

Další odpovědi
marci1

V 17. století.
https://prima­.iprima.cz/no­vinky/soutez-pirati-z-karibiku

ten který je

Podle dobového oblečení se děj odehrává ve druhé polovině 17.století.

Rokio

věk impérií