with.love

v jakých obchodech berou eura?

Nejlepší odpověď
anonym

Ve všech větších obchodních řetězcích, kde je to označeno, včetně aktuálního kurzu.
Pozor, je vždy značně nevýhodnější než směnný kurz ČNB.
ad badisko – je patrné, žes delší dobu mimo ČR –

  1. Ani Delvita, ani Julkius Mainl (podobně jako Carrefour), už nefigurují na českém trhu.
  2. Žádné obchody němění €, (ani nemají směnárenské licence), nehledě k tomu, že by to bylo pro zákazníky těžce ztrátové, pouze je přijímají při nákupu a následně odvádějí v tržbách.

Ale přijímají platební karty, kde si banka sama strhne obnos v kurzu platném v obchodních podmínkách banky (tj. většinou výhodnějším než při platbě cash).
Navíc nepřijímají mince, ale jen bankovky, opatření je pro turisty, kteří byli pohodlní dojít do směnárny anebo jim už došly české Kč.
Doplňuji:
Odkaz v diskuzi je už 8 let starý a dnes již neplatný, Carrefour skončil v ČR už 1.6.2006 a jeho pobočky převzal řetězec Tesco – viz aktuální odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ca­rrefour

Další odpovědi
badisko

v marketech jako je tesco atd ..ve vsech vetsich …no ono neni zase takovy problem zajit do banky a tam si je rozmenit popripade smenarna …;D..
Doplňuji:
a taky Delvita ..Kaufland..Julius Meinl..a baumax …jinak by ti je treba ve zminovanem Tescu mohli i na informacich rozmenit ..dle soucasneho kurzu

badisko

Síť tuzemských obchodů, které přijímají evropskou měnu, se stále rozšiřuje.
Například společnost Ahold, která provozuje řetězce Hypernova a Albert, zavedla od počátku letošního roku platby eurem ve všech svých sto třiceti obchodech. Před rokem přitom nabízela tuto možnost jen v několika desítkách prodejen.
„Platby eurem jsme zaváděli postupně, podle toho, jak rostla poptávka zákazníků po této možnosti,“ říká mluvčí Aholdu Kateřina Černá.
Eurem mohou platit hlavně zákazníci obchodních řetězců. Plošně přijímají eura například společnosti Carrefour, Tesco Stores či Globus.
„V našich tržbách jsme v loňském roce zaznamenali nárůst plateb v eurech v řádu procent. V některých lokalitách je ale podíl v eurech vyšší než v jiných,“ říká Petr Vyhnálek, jednatel společnosti Globus.
Největší počet zákazníků platících jednotnou evropskou měnou má Praha a příhraniční oblasti, shodují se obchodníci atak dale atak dale ..http://mam.ih­ned.cz/c1–15516610-obchodu-kde-se-da-platit-eurem-pribyva