Missulle

V jakém týdnu se pozná těhotenství?

Doplňuji:
Zde jsem četla, že na konci 4. týdne http://www.ro­dicum.cz/kate­gorie-clanku/tehotenstvi-tyden-po-tydnu/19/ jaké máte zkušenosti Vy?

Odpovědi
alenad

Krevní odběr dává obvykle spolehlivé výsledky okolo 30 dne od počátku posledních menses, ultrazvukové vyšetření okolo 35. dne. Tato čísla platí pro ženy s přibližně pravidelným cyklem, kde je předpoklad ovulace okolo 14. dne cyklu. U žen s nepravidelným cyklem se musí lhůty řešit individuálně. Osobně doporučuji kontrolu gynekologem při zpoždění 7 – 10 dnů po datu očekávané menstruace. pozitivní těhotenský test je až po ukončeném třetím týdnu a ultrazvukem lze těhotenství potvrdit až od pátého týdne.
Nastávající matka to může obvykle vycítit sama , podle změny vnímání pachů a špatně od žaludku .
Doplňuji:
Pozná se cca od 5tt – 8tt- je to individuální .