Kalpy

V čem se rozpouští cukr?

Dobrý den, někde jsem našel, že se cukr rozpouští v lihu, benzinu i ve vodě a jinde jsem zas našel, že se cukr v lihu nerozpouští, kde je tedy pravda? Díky.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Kdyby se nerozpouštěl v lihu, neohl by vzniknout sladký alkoholický nápoj.

Další odpovědi
gecco

Cukr je dobře rozpustný ve vodě, v alkoholu podle jeho koncetrace (čím vyšší je koncentrace alkoholu, tím méně rozpouští cukr), v benzinu je prakticky nerozpustný (ale i benzin je hygroskopický a pak navázaná voda může cukr rozpouštět)…

lexx

blbé fámy…rozpouští se (skoro) ve všem co kápe

mosoj

Lexx, zkus si hodit1 kostku cukru do nádrže s benzinem. Pak dej vědět .

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.