Karelcz

Uzraje sýr, když bude zavřený ve sklenici?

Pro zrání potřebuje vzduch a teplotu. V lednici co vím, to zpomaluje jeho zrání ale z důvodu silné vůně jsem to nacpal do sklenice. Uzrát má dle data za měsíc.

Vydrží ten sýr v pořádku měsíc zavřený? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, dřív se nechával zrát a uchovával se pod skleněným zvonem. Cca za dva dny je třeba sklenici otevřít a opět zavřít, aby se tam dostal čerstvý vzduch.

anonym

Drap, to slyším poprvé, aby se měnil vzduch.

Drap

Záleží kolik tam je vzduchu, pokud je to namačkáno ve sklenici, tak k tomu vzduch nemůže. U těch klasických zvonů byl zvon volně okolo a nad sýrem, a nebylo třena s tím nic dělat

anonym

Myslím, že dnes už ty zvony nenajdeme v obchodech, ale třeba se mýlím.