Kateřina_346

už od malička si přeji pejska, ale mamka mi ho stále nechce povolit prý že by jí vadilo jak by běhal po celém bytě

Dobrý den jmenuji se kačka Už od malička si Přeji si pejska ale mamka mi ho nechce povolit prý že by jí vadilo že by běhal po celém bytě a že by ho kromě mě nikdo neměl rád jen že už je mi to hrozně nepříjemné. Denodeně mamku přemlouvám a dokonce u toho pokaždé brečím prosím o radu jak mám mamku přesvědčit o tom že pes by byl dobrý společník.Pře­dem děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Pes je spousta starostí, spousta času každý den a i jisté finanční prostředky. To co píšeš Jirka neni pravda. Sebevětší zahrada je pořád zahrada a pes to bere, že je pořád doma. Pokud ho necháš běhat jen po zahradě, nechodíš ho pravidelně venčit, necvičíš pravidelně, tak má velmi blízko k tomu, aby z něj vyrostl pes blbec, stále štěkající, napadající ostatní psy i lidi. Mám v bytě dokonce velkého psa. Každý den s ním několikrát chodím ven. Když neni čas a mám něco jiného, tak s ním chodím nejméně dvakrát, pokaždé 1 – 2 hodiny, kromě několika krátkých vycházek. Je problém co se psem, když potřebuji třeba na jeden den odjet. Musí s ním někdo jít ven atd. Jet někam na dovolenou na delší čas je také problém Je málo míst, kde můžeš mít i psa a být tam na dovolené. Jsou i psí hotely, musíš však dlouho předem objednat a neni to levná záležitost.
Nevím kolik ti je let, ale zřejmě chodíš do školy. Půjdeš do školy do jiného města, kdo se bude o psa starat.? kdo s ním bude několikrát za den chodit?
I takováto situace má však své řešení. Pokud tolik toužíš po kontaktu se psem, najdi si někoho v okolí kdo má psa a nabídni se, že ho budeš chodit zdarma venčit. Hodně lidí to uvítá. Před léty jsem měl takovou holčinu, chodila si téměř každý den psa půjčovat a chodila s ním na procházky. Později až šla na střední školu a bydlela přes týden jinde, chodila o víkendu, nebo si psa brala na celý víkend domů.
Mamce se vůbec nedivím. Přemýšlí do předu. Pes neni zábava na týden, ale na několik let.

Další odpovědi
elkon

Rodiče jistě dobře ví, jestli je u vás možnost mít psa, nebo ne. Pokud nemáte zahradu, tak by bylo nevhodné mít psa, chovat psa třeba v paneláku považuji za týrání, protože pes potřebuje spíš venkovní prostor, pokud to není nějaký malinký, pokojový psíček.

jirka F

Pokud máte zahradu, nebo velký dům tak by absolutně problém nebyl. Ale vem si to jsou některá plemena psů kteří potřebují aktivní pohyb a to právě zahrada poskytuje. Ale jsou i takzvané gaučové ale vem si kolik je s ním práce sami máme s tátou pejska kříženec jezevčíka a jednou za rok s ním musíme na veterinu kvůli očkování tobě bych doporučil pokud bydlíte v bytě nějaké menší plemeno. Ale jako určitě s pejskem je vše lepší mazlit se s ním je velmi uklidňující ale jak říkám ta zodpovědnost jestli bys dokázala pro něj obětovat nebo mamka čas.

cappuccino

Co udelas s pejskem, az pojedes na prazdniny? Kdo zaplati vydaje na veterine? Nekdy jsou to tisicove polozky. Psi zradlo take neni levne..
Chapu tvoji touhu po pejskovi, ale ver, ze pejsek neni jenom na hrani. Jsou s nim i starosti. Radeji nabidni nejakym sousedum nebo znamym hlidani.
Ja treba hlidam psa, pokud jedou znami na dovolenou. Mam ho moc rada, ale nekdy jsem i rada, kdyz ho zase odevzdam.

jirka F

Aha drape: Zajímavé chodím s pejskem na procházky jen jsem to zapomněl uvést.